Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor
Uşak’ın Banaz ilçesinde farklı bir seçim yarışı yaşanıyor. Belediye Başkanı Zafer Arpacı’nın AK Parti’den istifası ve bağımsız adaylığıyla ilçede dengeler büyük oranda değişti. AK Parti ve CHP arasında geçmesi beklenen seçim yarışına 3’üncü etken olarak da Zafer Arpacı dahil oldu. Geçtiğim günlerde seçim ofisi açılışını yapan Zafer Arpacı’nın tuttuğu bina, AK Parti ve CHP’li adayın bulunduğu binayla yan yana ve karşı karşıya. Banaz’ın Fevzi Çakmak Caddesi’nde 3 adayın da seçim ofisleri birkaç adım ötede bulunuyor.   Bağımsız Zafer Arpacı’nın karşısında en güçlü rakip olarak CHP’li Ethem Erdem görünüyor. Anketlerde 2 adayın eşdeğer seviyede oy alması dikkat çekiyor. AK Partili aday Mehmet Cevizci de hükümet desteğiyle potaya girmeye çalışıyor. 

ADAYLARIN ORTAK VAADİ YAPILMAKTA OLAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ!

Banaz’daki adayların ortak vaatleri arasında organize sanayi bölgesi olarak dikkat çekiyor. Şu anda hali hazırda yapım aşaması devam eden OSB, başkan adaylarının en önemli vaadi olarak dikkat çekiyor. Peki Banaz OSB’deki çalışmalar ne durumda? Banaz OSB’yle ilgili çalışmaları Uşak Valiliği, Banaz Belediyesi ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yöneticilerin bulunduğu bir yönetim, konuyla ilgili gerekli resmi çalışmaları tamamladı. Yaklaşık 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda  kurulan Banaz OSB için yapılaşma izni, önceki yıl verilmişti. Yapılmakta olan Banaz OSB için adayların vaatleri de dikkat çekiyor. 
Editör: Ali ARASLI