Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Kavacık ve Çöğürlü köyleri arasında yaşanan su sorunu her an büyüyebilir ve 2 köy arasında olay çıkabilir.

Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Kavacık ve Çöğürlü köyleri arasında yaşanan su sorunu her an büyüyebilir ve 2 köy arasında olay çıkabilir. Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Kavacık köyüne giden suyu hattının, komşu Çöğürün köyünün talebi üzerine İl Özel İdaresine bağlı ekipler tarafından kesildiği öne sürüldü.

Uşak'ta Stadyum kavşakta ters yöne giren sürücü kazaya yol açtı Uşak'ta Stadyum kavşakta ters yöne giren sürücü kazaya yol açtı

BANAZ4

Söz konusu suyun bugün itibariyle kökten kesildiği ve Kavacık köyünde suların akmadığı ifade edildi. Suyun akmaması üzerine, 2 köy sakinlerinin suyun başında tartıştığı ve durumun jandarmaya da bildirildiği kaydedildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kavacık Köyü Muhtarı Mustafa Acar, soruna bir an önce el konulmasını ve 2 köy arasında olası husumetin önüne geçilmesini istedi.

BANAZ3

Acar, “Şu anda köyümde su yok. Ben bu suyu 2019’da götürdüm ve suyu bozmuşlar. 2 köy arasında olay çıkacak. 5 kilometre yerden götürdüm suyu ve onlarla bizim suyun arasında 100 metre mesafe var. Sınır bizim ama İl Özel İdare burayı bozuyor. Kepçeyi göndermişler ve araştırmadan yapmışlar. Kepçe geldi ve su yok. Özel İdare söz vermişti ve encümenler de yurtdışında ve Banaz Özel İdare Müdürü biliyor” dedi. Acar, olaya müdahale edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. ALİ ARASLI

BANAZ2

Editör: Ali ARASLI