Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşakspor’un devriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Kimse kusura bakmasın ve isteyen istediği kadar kızsın. Şu sezon bittiğinden beri de hala biri çıkarsa söylemediniz demesin. Ben ne yapacağım sahibinden.com adresine ilan mı vereceğim. Takımı ehil ellere teslim etmek istiyorum diye. Böyle saçmalık mı olur? Herkes ne düşündüğümü biliyor, en yetkilisinden çılgın taraftarına kadar herkes her şeyin farkında ve bilincinde” dedi.
Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Atatürk Kültür Merkezinde yaptığı basın toplantısında, Uşakspor’un devriyle ilgili soruya da yanıt verdi. Takımın satılmasının söz  konusu olmadığını, takımın devamlılığını sağlayacak ehil bir kuruma devrini düşündüklerini dile getiren Çakın, “Biz takımı satmıyoruz, güvenli ellere teslim etmek olarak adlandırıyoruz bunu. Şehrin takımının belediyeye ait olması mevzuata aykırı ve kentin takımı olması açısından da aykırı. A başkanı futbolu sever, sonra yerine B başkanı gelir ve futbolla ilgilenmez. Ali Erdoğan başkan motor sporlarını seviyormuş ve şehre güzel bir motokros pisti kazandırmış, sonraki başkanın o konuda fazla ilgisi yokmuş ve üstüne düşmemiş. Futbolda da durum böyledir. Kimseyi suçlamıyorum ve herkesin bir bakış açısı vardır ve inisiyatif başkanların keyfine bırakılmamalı. Bu işi seven ve sahip çıkacaklar yapmalıdır. Buna da sorumluluk gereği belediye ve valilik destek vermelidir. Sahiplik bambaşka bir durum ve ben bunun yanlış olduğunu 3 yıl önce de söyledim. Bu takımı hiç ortada bırakmadım ve kulübe hep sahip çıktık. 3 yıldır çığlık atıyoruz ve gelin takımı ve futbolu sevenler bir arada olalım dedik. Bir elinden tutun dedik ve sadece bu iş belediyenin üzerine kaldı diye bir dünya yok. Bizi kimse duymuyor, konuşan konuşuyor orda burada ama kimse el atmıyor” dedi.
SAHİBİNDEN.COM’A İLAN MI VERECEĞİM?
“Şunu söylemek istiyorum, benim anlayışım ve yaklaşımım belediyenin yetkileri itibariyle destek olması yetkisidir” diyen Çakın, şöyle devam etti: “Ama ben Avrupa şampiyonu yapmaya yetkili değilim. Benim kaynaklarımı, herkese adil ve eşit bir şekilde dağıtma zorunluluğum var. Yol, sosyal yardım, kültür programı, eğitim merkezleri ve diğer işleri de yapmam lazım. Her şeyi bir kenara bırakıp futbola milyonlar aktarsam olmaz. Kimse kusura bakmasın ve isteyen istediği kadar kızsın. Şu sezon bittiğinden beri de hala biri çıkarsa söylemediniz demesin. Ben ne yapacağım sahibinden.com adresine ilan mı vereceğim. Takımı ehil ellere teslim etmek istiyorum diye. Böyle saçmalık mı olur? Herkes ne düşündüğümü biliyor, en yetkilisinden çılgın taraftarına kadar herkes her şeyin farkında ve bilincinde.”
PARAYI GENÇLERE VE ALTYAPIYA HARCAMAK İSTİYORUZ
Çakın, “Takımı emin ellere emanet edelim diye uğraşıyoruz, yoksa şimdiye kadar 10 kere bu kulübü verirdim. Yaptığımız görüşmeler oluyor ve buyursun bu şartlara uygun bir istek ve arzuyla gelen olursa biz her zaman görüşmeye hazırız. Bundan sonraki süreçte bunu yüksek beklentiyle kaldıracak durumumuz yok. Benim takıma kilit vurma gibi bir düşüncem yok. Ben 10 milyonlar harcayarak bu takımı Avrupa şampiyonu yapma iddiasında değilim. Ama birileri takımın elinden tutarsa da kapımız sonuna kadar açık. Ben parayı ve kaynakları altyapı ve gençliğe harcayacağım. Tabi her şey para da değil. Fenerbahçe'nin başında Türkiye'nin en zengin adamı var ve kellesini almak istiyorlar (başkanlığı bırakmasını istiyorlar)" dedi.

Uşakspor'a veda eden Efecan Barlık: Aşigolar hep kalbimde olacak Uşakspor'a veda eden Efecan Barlık: Aşigolar hep kalbimde olacak