Gazeteci Fatih Altaylı, daha önce Adnan Oktar çetesiyle karşı ilk yazıları yazan gazeteci olduğunu geçtiğimiz gün ifade etmişti. Fatih Altaylı da önceki gün, bir baskın sırasında Adnan Oktar’ın ekibine ait olan evden, dönemin İçişleri Bakanı’nın çıktığını nakletmiş ve ismini açıklamamıştı. Altaylı, gelen eleştiriler üzerine, “Benim kimseden korkmam ve çekinmem. O bakan pandemi döneminde aramızdan ayrıldı. Eski İçişleri Bakanı Oğuzhan Asiltürk’tü” dedi.

Altaylı, 18 Haziran 2021’deki bir yazısında da bu durumu ifade etmişti.

Altaylı, “O dönem ben Adnan Hoca ve suç örgütü ile uğraşıyordum, onlar da benim hakkımda akılalmaz iftiralarla o zaman mail olmadığı için fakslarla saldırıyorlardı. Benim gay olduğumu, kadın sattığımı, kumar borçlarım için eşimi pazarladığımı falan 10 bin farklı yere faks mesajları ile iletiyorlardı.

Bu iğrençlikle mücadele için desteğini istemek üzere Asiltürk’ten randevu alıp, TBMM’deki ofisine gitmiştim” ifadesini kullanmıştı.

Daha sonra bir ailenin kızlarının alı konduğunu ve kendisinin de dönemin emniyet müdüründen yardım istediğini belirtti. Bu olay üzerinden Altaylı, Oğuzhan Asiltürk’le yolunun kesiştiğini de şöyle anlattı:

“Genç bir kızın ailesi, kızlarının Adnan Oktar ve müritleri tarafından kaçırılıp alıkonulduğunu bildirince ben de durumu İstanbul Emniyeti ile paylaştım.

Aile ile emniyet temasa geçti ve savcılığın da devreye girmesi ile kızın alıkonulduğu Adnan Oktar evine baskın yapıldı.

Daha sonra dönemin Emniyet Müdürü beni aradı ve “Fatih Bey, teessüf ederim. Evde alıkonulmuş bir kız var diye giden ekiplerimiz evde bir Bakan’la karşılaştı” dedi.

Adnan Oktar’ın müritlerinin yaşadığı villada Oğuzhan Asiltürk misafirdi ve gençlerle sohbet ediyordu!”

Öte yandan Sözcü TV’de gazeteci Saygı Öztürk, Oktar ve çetesine bilgi sızdıran eski Bakan’ın Yaşar Okuyan olduğunu belirtti.

Yurtta 5 erkek çocuğa taciz iddiası üzerine suç duyurusu Yurtta 5 erkek çocuğa taciz iddiası üzerine suç duyurusu

Bugün Yaşar Okuyan’ı aradım ve Merdan Yanardağ’ın duruşması için salona girmek istedi. Beni buna da mı kattılar dedi. Bunların televizyonları vardı ve 2 kez programa çıktım. Bir kez de iftara gittim. Soruşturmaları vardı, ben de onları dikkatli olun diye uyardım. Tabii bu kayıtlara giriyor ve bundan dolayı dosyada adı var. Yaşar Okuyan yurtsever biridir” dedi.