Uşak’ta Dikilitaş Mahallesi’ne vatandaşın zaman geçireceği ve uygun fiyatla çay, yemek ve tatlı satışı yapacağı bir mekan inşa ediliyor. Uşak Belediyesi’nin kentin çeşitli noktalarında kurduğu Sosyal Tesisler, Dikilitaş Mahallesi’ndeki aileler ve öğrencilere de hizmet verecek.

Nnnn

Uşak Belediyesi, geçtiğimiz günlerde inşaatına başladığı ve yaklaşık 10 bin 500 metrekarelik alanda kurulan millet bahçesi inşaatını büyük oranda tamamladı. Park alanına bölgeye hizmet edecek 2 mekan inşa edildi. Buradaki mekanlardan biri gençlik merkezi olacak. Gençlere yönelik oyun, spor ve diğer aktiviteler burada gerçekleşecek. Bir diğerinde ise Atapark’takiyle aynı konseptte hizmet edecek olan sosyal tesisler kurulacak. Uşak Belediyesi marifetiyle, uygun fiyatlı, çay, kahve, tatlı ve çeşitli yiyecekler satılacak. Aynı zamanda Uşak İl Özel İdaresi ve Karayolları Genel Müdürlüğünün Uşak’ta bulunan 25. Şube Şefliği binalarının arka kısmında yer alan 10 bin 524 metrekarelik alana çocuk parkı, yürüyüş yolu ve oturma alanları kuruluyor.

Hhhhh

Uşak'ta bugün, yarın ve hafta sonu hava nasıl? Uşak'ta bugün, yarın ve hafta sonu hava nasıl?

Pandemi ve deprem nedeniyle gecikti!

Uşak Belediyesi’nin söz konusu çalışması, daha önce hayata geçecekti. Fakat çalışmalar 2020 yılındaki pandemi ve 6 Şubat depremi nedeniyle sarktı. Konuyla ilgili bilgi veren Uşak Belediyesi yöneticileri, şöyle konuştu:

“Çalışmamız daha önce yapılacaktı fakat 2020’de bir pandemi sürecini yaşadık. Pandeminin hemen ardından da büyük bir deprem felaketi yaşandı. Çok sayıda vatandaşımızı yitirdik. Tabii bunun genel manadaki çalışmalara da etkisi oldu. Bu nedenle Dikilitaş’taki çalışmamız biraz sarktı. En kısa sürede bu alanı vatandaşımıza kazandıracağız. Dikilitaş sakinleri ve öğrencilerimiz, ailece zaman geçirecekleri bir alana kavuşacaklar”.

Editör: Ali ARASLI