Uşak Belediyesi’nin Çarşı Uşak adıyla hayata geçirmek istediği projede, bölgedeki hak sahiplerinin yüzde 85’nin imza attığı bildirildi. Uşak Belediyesi’nin bir süre önce gündeme getirdiği ve bölgedeki bazı esnafların karşı çıktığı projede, yüzde 85 ön anlaşma yapıldığı bildirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kenti ziyareti sırasında açılan kentsel dönüşüm irtibat ofisinde, protokol için çalışmalar yapıldı. Eski balık pazarının yıkımıyla başlayan Çarşı Uşak isimli projede, yüzde 85 oranında bir anlaşmaya varıldığı, Uşak Belediyesi’nin sosyal iletişim ağı aracılığıyla duyuruldu.

Ayakkabıcılar Çarşısı2

İMZA SÜRECİ 31 OCAK 2024’E UZATILDI

Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler

Uşak Belediyesi, proje kapsamındaki anlaşma sürecinin 31 Ocak 2024’e kadar uzatıldığını bildirdi. Bölgedeki hak sahiplerinin bir bölümünün yurtdışında olduğu aynı bilgi notunda iletirken, kiracı esnafın bir bölümü projeye soğuk bakıyor.

Ayakkabıcılar Çarşısı1

KİRACI ESNAF İŞİNİN DEVAMLILIĞI NOKTASINDA ENDİŞELİ

Bölgedeki kiracı esnafın bir bölümü, işinin devamlılığı noktasında endişeli olduğunu belirtiyor. Ekonomik anlamda yaşanan sorunların yoğun olduğu bir dönemden geçtiklerini belirten bölge esnafının bir bölümü, şu ifadeleri kullanıyor:

Ayakkabıcılar Çarşısı

“Buradaki hak sahipleri projeye sıcak bakıyorlar, çünkü çoğumuz burada kiracıyız. Buradaki esnafın çoğunluğu yıllardır aynı yerde faaliyet gösteriyor. Bu konuda dükkan sahiplerine düşüncemizi belirttik, dinleyen de oldu dinlemeyen de. Zaten bir bölümü yurtdışında ikamet ediyor. Görünen o ki burası yıkılacak. İnşallah bu süreçten olumsuz etkilenmeden işimizi devam ettirebiliriz”.

ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI