Bugün yaygın medyada benzine 1 TL 80 kuruş zam geleceğine dair haberler çıktı. Fakat zam uygulanmazken, benzine ne zaman zam geleceği de yüzde 90 belli oldu.

Söz konusu haberlerin doğru olup olmadığını teyit ettik ve sektör kaynakları, bugün benzine zam gelmeyeceğini bildirdiler. An itibariyle de benzin fiyatları, geçtiğimiz haftaki gibi olarak listelerde bulunuyor. Peki benzine ne zaman zam gelecek?

Uşak'ta evi ve arabayı satıp banka faizine koşanlar karda mı? Ünlü ekonomist Selçuk Geçer yanıt verdi! Uşak'ta evi ve arabayı satıp banka faizine koşanlar karda mı? Ünlü ekonomist Selçuk Geçer yanıt verdi!

ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN ZAM OLABİLİR

Öte yandan benzine 15 Ağustos 2023 Salı gününü, 16 Ağustos 2023 Çarşamba gününe bağlayan geceden itibaren zam gelmesi gündemde. Sektör kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre benzin fiyatlarında 16 Ağustos 2023 Çarşamba gününden itibaren yaklaşık 1 TL 60 kuruş civarlarında bir artış olabilir. Fakat zamla ilgili kararı EPDK onaylamazsa, bu kararın da mükerrer hale gelme ihtimali her zaman mevcut.

GEÇEN HAFTA BİR ÇOK BASIN KURUMU YANLIŞ BİLGİ YAYDI

Geçtiğimiz hafta bir çok medya kuruluşu, motorine sosyal medyadan aldıkları bilgiler ışığında 4 TL zam geleceğini haberleştirdiler. Türkiye’nin saygın siteleri de bu habere yer verirken, motorine 1 TL 85 kuruş gibi bir zam geldi. Petrol İşverenleri Sendikası (PÜİS) halkı yanıltan haberlere karşı yasal işlem başlatmıştı.

UŞAK'TAKİ SON AKARYAKIT FİYATLARI ŞÖYLE:

Editör: Ali ARASLI