Dün motorine gelen zammın ardından, benzinde de fiyat artışına gidilecek. Uşak’taki akaryakıt sektörü kaynaklarından aldığımız bilgilere göre, bu gece yarısından itibaren litre fiyatına 1,79 TL zam gelecek. Bu zamla birlikte benzinin litresi 42 TL’yi aşacak.

Kayaağıl 250 TL oldu, Hamamboğazı'nda 100 TL'den yola devam Kayaağıl 250 TL oldu, Hamamboğazı'nda 100 TL'den yola devam

BENZİN FİYATLARINA DA ZAM

Dün, Uşak, İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla’nın da yer aldığı 81 ilde motorin fiyatlarına zam yapıldı. Türkiye genelindeki zamla birlikte motorinin litre fiyatı ülke genelinde ortalama 45 TL’nin üzerine çıktı. Uşak, İzmir, Aydın ve Muğla gibi Ege Bölgesi illerinde, motorinin litre fiyatı 45,40 TL dolaylarında seyrediyor. Dünkü artışın ardından, yarın da benzin fiyatlarına zam yapılması planlandı. Uşak’taki akaryakıt istasyonlarından aldığımız bilgilere göre 15 Şubat 2024 Perşembe günü, benzinin litre fiyatına 1,79 TL zam gelecek. Kentteki marka olan benzinliklerde litre fiyatı 40,40 TL dolaylarında satılan bezinin litresi, gelecek zamla 42 TL’yi aşacak.

AKARYAKIT ZAMLAR, DİĞER ÜRÜNLERE YANSIYOR

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar, piyasadaki bütün ürünlere yansıyor. Yumurta, ekmek, simit, süt ve çay gibi ürünlerin fiyatları, akaryakıta gelen zamlar oranında artıyor. Bu artışların temel sebebi nakliye maliyetleri olarak açıklanıyor. Akaryakıtın artması aynı zamanda şehirler arası ve şehir içi ulaşımda da zam taleplerini gündeme getiriyor. Uşak’taki özel denetimle halk otobüsleri gelen zamlar nedeniyle, daha önce aldıkları zamlı fiyatın eridiğini belirtiyor.

Editör: Ali ARASLI