Koltuk Altı Terleme Botoksu ile Aşırı Terlemeye Elveda Koltuk Altı Terleme Botoksu ile Aşırı Terlemeye Elveda
Bir süre önce faizler nedeniyle küçülme kararı alan Uşak Seramik, dün olağanüstü genel kurula gitti. Genel kurulda, gündemde olmamasına rağmen yönetim kurulu seçimi de yapıldı. Uşak Seramik’te yönetimde sadece 1 bağımsız üye değişirken, Tanış ailesinin ağırlığı devam etti.
Ekim 2023’te artan faizler nedeniyle küçülme kararı alan Uşak Seramik’te, dün olağanüstü genel kurul yapıldı. Genel kurul sonuçlarına göre Uşak Seramik’te yönetimde pek bir değişim olmadığı görüldü. Uşak Seramik tarafından KAP’a bildirilen olağanüstü genel kurul tutanağında, şirket içinde bir muhalefet grubunun oluştuğu görülüyor.  Borsacıların patron tandanslı şirket olarak gördüğü Uşak Seramik’in 2005 yılında beri bir kere dahi bedelsiz sermaye artırımı yapmaması dikkat çekiyor. Uşak Seramik’te geçtiğimiz günlerde hisselerin büyük bölümünü alan, Ö. Hayati Kondu, medyada gündem olmuştu.

UŞAK SERAMİK’TEKİ GENEL KURULDA DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADI

Uşak Seramik’te olağanüstü genel kurul dün yapıldı. Şirkette yapılan genel kurul tutanağı, KAP’a bildirildi. Genel kurul tutanağına göre; şirket içinde mevcut yönetime karşı bir grubun oluştuğu da görüldü. Genel kurulda alınan kararların hemen hepsinde, karşı grubun verdiği ret oyları dikkat çekti. Genel kurulun 3’üncü maddesinde, yüzde 81,17’si halka açık olan Uşak Seramik’te, şirket hisselerinin imtiyazlı senetlere dönüşümü görüşüldü. Bu konuda yönetime yetki verilmesine dair maddeye muhalefet şerhi konurken, karar oy çokluğuyla kabul edildi. Normalde 4 gündem maddesi olan genel kurula ilave bir gündem maddesi daha eklenmek istendi. Ortaklardan Mehmet Turgut’un yeni yönetim seçilmesine dair talebi gündeme alındı. Bu karara İsmail Türkyılmaz itiraz etti ve gündemde yer almayan bir maddenin görüşülmesinin tüm pay sahiplerinin olumlu oyu ile sağlanacağını ifade etti. Türkyılmaz, mevcut yönetimin görev süresinin sonlandırılıp tekrar göreve getirilmek istendiğini ve bunun kanuna uygun olmadığını bildirdi. Sidal Hoşoğlu da bunun kanuna uygun olmadığını belirtip, muhalefet şerhini beyan etti. Muhalefete rağmen, ilgili madde gündeme eklendi ve yapılan oylamada yönetim kurulu tekrar oluşturuldu. Oy çokluğuyla 3 yıllığına; Durmuş Tanış, Hüseyin Tanış ve Harun Tanış göreve geldi. Aynı yönetimde bağımsız olarak da Tahsin Yazgan ve Hasan Fatih Göç de yer aldı. Uşak Seramik’te sadece bağımsız yönetim kurulu üyesi Şakir Ercan Gül’ün yerine Hasan Fatih Göç’ün göreve getirilmesi dikkat çekti.  

AYNI GÜN, İŞLEM SIRASI DURDURMA BİLDİRİMİ YAPILDI

Uşak Seramik Yönetimi, tekrar göreve gelir gelmez, aynı gün KAP’a işlem sırası durdurma bildirimi yaptı. KAP’a yapılan bildirimde, “USAK.E işlem sırasında sürekli işleme ara verilmiş, tek fiyat emir toplama başlamıştır” bilgisini verdi.
 

UŞAK SERAMİK’İN HİSSE YAPISI VE PAYA KARŞILIK OY ORANLARI ŞÖYLE:

Uşak Seramik’in Borsa’daki hisse yapısı ve oy oranları
Tanışlar Yapı Market %18,63 sermayedeki paya karşılık oy oranı %18.63
Ömer Hayati Kondu %5,04 sermayedeki paya karşılık oy oranı %5.04
Çiğdem Meto %5 sermayedeki paya karşılık oy oranı %5
HABER: ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI