Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Uşak’ta hava sıcaklığı bugün 29 dereceye kadar çıkacak. Fakat kentte hafta boyunca sıcaklık 20 ila 24 derece arasında seyredecek.  Aynı şekilde bugün, İzmir, Muğla, Aydın, Adana ve diğer sıcak kentlerde 30’un üzerinde hava sıcaklığı bekleniyor. Fakat hava sıcaklığına rağmen, esen rüzgar etkili olacak ve bugün kapalı bir hava olması da bekleniyor.

Uşak Belediyesi’nin sık sık eleştiri konusu olan konserleri devam ediyor Uşak Belediyesi’nin sık sık eleştiri konusu olan konserleri devam ediyor

MGM verilerinin yanı sıra; Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli de, sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini bildirdi. Hava sıcaklığının yanı sıra rüzgarın da etkili olacağını kaydeden Sürmeli, vatandaşın bu konularda dikkatli olmasını istedi.

KURAK BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Öte yandan orantısız ve normallerin üzerindeki hava sıcaklığı kuraklığın boyutunu gözler önüne seriyor. Küçükler Barajı’nda su seviyesinin çok düşmesi, Uşak ve diğer illerde benzer durumun yaşanması bu konuda önümüzdeki dönemde daha farklı çalışmaların yapılmasını da gündeme getirdi. Önceki dönemde faaliyet gösteren Uşak Belediyesi yönetimi, yeni kuyular açarak bu sorunu çözmeye çalıştı. 31 Mart sonrası göreve gelen belediye yönetiminin de su konusuna ağırlık vermesi bekleniyor. Kuraklık nedeniyle yaşanan su problemi, önümüzdeki yaz döneminde daha yoğun hissedilebilir. Su kesintileri henüz Uşak ve diğer illerde olmadı, fakat bu gidişle sorunlar yavaş yavaş baş gösterecek gibi duruyor. 

Editör: Ali ARASLI