Yaklaşık 15 gündür Uşak'taki bazı sosyal medya hesapları ve Whatsapp hesapları üzerinde dönen bıçaklama olayı hakkında, 22 Mayıs 2023 Günü yaptığımız haberde, olayın Uşak'ta olmadığını ve Aydın'da geçtiğini duyurduk. 

HABERİN LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Fakat söz konusu görüntülerin farklı mecralarda da yayılması ve kentte hala böyle bir olayın yaşandığına dair algının yayılması ve dahası olaya karışan failin yabancı uyruklu olduğuna dair toplumda yanlış bilgilerin yayılması da dikkatimizi çekti.

Sivaslı Tatar'da kayıp olan Hüseyin Bulkaz cinayete mi kurban gitti? Sivaslı Tatar'da kayıp olan Hüseyin Bulkaz cinayete mi kurban gitti?

Bugün Cuma Namazı öncesinde bazı vatandaşların, kendi aralarında olayın hala Uşak'ta olduğu ve failin yabancı uyruklu olduğuna dair konuşmalarına kulak misafiri oldum ve durumun Uşak'ta olmadığını, bunun biz ve bizim gibi basın ve yayın organlarında duyurulduğunu aktardım.

Fakat buna rağmen, olayın Uşak'ta olduğuna inanmak isteyen ve failin yabancı uyruklu olduğu düşüncesinde boğulan bazı vatandaşlar dikkatimi çekti.

Bu nedenle, bir kez daha konuyu duyurmak maksatlı burada dile getiriyoruz. Bu olay Uşak'ta yaşanmadı ve olayın faili kişi yabancı uyruklu DEĞİL...

AYDIN VALİLİĞİ: SURİYELİ VATANDAŞIN BİR TÜRK'Ü BIÇAKLADIĞI İDDİASI YALAN!

Öte yandan Aydın Valiliği de bu konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapma gereği duydu.

Yapılan açıklamada, şöyle:

Son günlerde özellikle sosyal medyada, Aydın ilinde Suriye uyruklu bir vatandaşın Türk vatandaşını bıçaklamak suretiyle öldürdüğüne dair çıkan haberler ile ilgili olarak basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

Bahse konu olay, 27.02.2023 günü ilimiz Orta Mahalle 213 Sokakta meydana gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan T.E isimli şahıs yine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan A.Y’yi kesici aletle yaralamış, yaralı şahıs bir ay sonra 28.03.2023 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiş, bu yüzden şüpheli T.E, 28.03.2023 günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edilmiştir.

Olayda adı geçen şahıslar Suriye uyruklu değil, Türk vatandaşı olup, özellikle sosyal medya mecralarında bu konu ile ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır”.

Editör: Ali ARASLI