Cem Yılmaz’ın Do Not Disturb – Ayzek İle Bir Gece filmi, dünya genelinde en çok izlenen 10 film arasına 8’inci sıradan girdi.

Netflix’te en çok izlenen filmler kategorisine giren Do Not Disturb’u 3 gün içinde 1 milyon 400 bin kişi izledi.

Terzi'nin Dimitri'si Allah'tan ölmedi! Terzi'de 4. sezon çekilmez olurdu! Terzi'nin Dimitri'si Allah'tan ölmedi! Terzi'de 4. sezon çekilmez olurdu!

Twitter hesabından bir mesaj veren Cem Yılmaz, şu paylaşımı yaptı:

“İngilizce olmayan filmler sıralamasında Global Top Ten e 8.sıradan girdim…:) 3 günde 1.4 milyon izlenme ile…Teşekkürler.”

BAZILARI ANA YURT OTELİ’NE BENZETTİ

Filmi izleyen bazı sinemaseverler ve sinemaeleştirirler Ana Yurt Oteli gibi olmuş paylaşımları yaptı.

Anayurt Oteli’nde de Macit Koper oyunculuğunu konuşturmuş ve Ömer Kavur yönetmeliğinde, Türk sinemasına kült bir eser kazandırılmıştı. Anayurt Oteli, Yusuf Atılgan’ın aynı adlı eserinden, Ömer Kavur tarafından senaryolaştırılmıştı.

Filmde, 12 Eylül 1980’deki darbenin Türk sinemasında yaptığı büyük değişikle siyasal toplumcu sinema ortadan kalkmış, yerini bireyi anlatan edebiyat uyarlamaları almıştı. 

Anayurt Oteli bu öncü 'karakter çalışması" filmlerinin ilki ve en önemlisidir. Filmde 2017'de asıl yayım tarihinden 30 yıl sonra restore edilmiş olarak tekrar yayımlandı.

CEM YILMAZ’IN KENDİNİ AŞTIĞI FİLMİ OLDU

Oyunculukta, Yavuz Tugrul’un Av Mevsimi filmindeki ‘İdris’ karakteriyle, oyunculukta komedi dışı yapımlarda da iyi olduğunu gözlenen Cem Yılmaz, Do Not Disturb ile de yönetmenlik ve senaristliğiyle de Türk sinemasına katkı sağladı.

WHATSAPP HABER KANALIMIZA KATILIN! (SEVİYESİZ HİÇBİR VİDEO VE FOTOĞRAF PAYLAŞILMAMAKTADIR)