Uşak'ta şok eden o madalyonu, Ekrem İmamoğlu'na hediye etti Uşak'ta şok eden o madalyonu, Ekrem İmamoğlu'na hediye etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Uşak Havalimanı hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Eğitim uçuşları için kullanılan Uşak Havalimanı’nın kuş uçmaz ve kervan geçmez bir havalimanı olduğunu belirten Ulaş Karasu, burada onlarca personelin görev yapmaya devam ettiğini ifade etti.
CHP Genel Merkezi’nde Uşak ve Balıkesir Havalimanları hakkında bir açıklama yapan Ulaş Karasu, şu ifadeyi kullandı:
“Bu havaalanları adeta sinek avlıyor. Bu yıl hiçbir yolcunun ayak basmadığı Balıkesir Havaalanı’nda şimdi yeni bir onarım ihalesi yapacak.” 
“Yıllardır kullanılmayan bir diğer havalimanı ise Çanakkale’deki Gökçeada Havalimanı oldu” diyen Ulaş Karasu, kamunun bütçesinden milyonlarca lira harcanan ve 1998 yılında açılışı yapılan ve yolcu garantisi verilen Kütahya'daki Zafer Havalimanı için kapatılan Uşak Havalimanı’na da hiç yolcu uğramadığını kaydetti.
Karasu, şöyle konuştu: “Ama bir de devletin kasasından milyonlarca lira harcanarak yapılan ama yıllardır atıl durumda kalan Uşak, Çanakkale Gökçeada ve Balıkesir Merkez havalimanları var. Bu havalimanları kuş uçmaz kervan geçmez atasözünü bize hatırlatıyor. Bu havaalanlarının durumu dahi tasarruf tedbirlerinden söz eden iktidarın, kamunun milyonlarca lira parasının nerelere nasıl harcadığının açık bir göstergesi aslında. Bir de yolcu inmeyen bu havalimanlarında teknik uzmanından güvenliğe kadar personel görev yapmaya devam ediyor. Yolcuların gitmediği, tarifeli uçakların inip-kalmadığı bu havalimanlarının giderleri devletin kasasından karşılanmaya devam ediyor”.
UŞAK HAVALİMANI, ZAFER HAVALİMANI YÜZÜNDEN ATILLAŞTI FAKAT BURASI UÇUŞ OKULU OLDU
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karasu’nun ifade ettiği Uşak Havalimanı, Kütahya’nın Altıntaş ilçesine yapılan Zafer Havalimanı nedeniyle atıl hale geldi. Uzunca bir süredir tarifeli yolcu uçuşunun yapılmadığı Uşak Havalimanı, uçuş okulu olarak değerlendiriliyor. Kentte her gün pırpır olarak bilinen uçaklarda pilot eğitimleri yapılıyor. Şu ana kadar 2 uçuş okulunun geldiği Uşak Havalimanı’nın bu alanda ilerleyebilmesi mümkün olarak görülüyor. Bir dönem stokaj havalimanı ile gündeme gelen Uşak Havalimanı, bu konuda da bir yol alamadı. Sadece AK Partili ve CHP’li Milletvekillerinin hamasi söylemlerinden öteye gidemeyen stokaj havalimanının ne olduğuna ve neye fayda sağlayacağına dair de bir bilgi bulunmuyor. Zaman zaman medyada atılan bu tür başlıklar anlık ve dönemsel heyecanlara yol açıyor. Hava yoluyla ulaşımın çok pahalı hale geldiği bu dönemde, kent merkezine yakın olan Uşak Havalimanı için en sağlıklısının uçuş okulları nezdinde uzmanlaşma olduğu görülüyor.
Editör: Ali ARASLI