CHP ile İYİ Parti arasında köprüler tamamen atılmış değil gibi görünüyor. CHP'ye yakın olan Cumhuriyet Gazetesi'nde bugün yayınlanan haber, ittifakın halen mümkün olduğuna dair ip uçları verirken, CHP yönetiminin yerel seçimleri kaybetmemek için ittifakla ilgili kesin bir sınır çizmediği ortaya kondu.

Sarp Sağkal imzalı Haberde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ittifakın şart olduğuna dair değerlendirmesi ve Faik Öztrak'ın şehirlerde yapılacak olan işbirliğine itiraz kapalı olmadıklarına dair açıklamalarının ardından, parti yöneticilerinin de bu konudaki düşüncelerine yer verildi. 

CHP'deki kaynaklara dayandırılan haberde, 1994'te İstanbul Belediyesi'ni o dönem Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanmasının nedeninin oy bölünmesi olduğuna vurgu yapıldı. Oylar bölündüğü için o dönemde seçimi kaybettiklerini vurgulayan CHP yönetimi, aynı haberde, değişim grubunun Meral Akşener'le ilişkileri düzeltebileceğine yer veriliyor. 

HABER BİLİNÇLİ YAPTIRILMIŞ OLABİLİR

Akşener'in açıklamalarının öfkeye dayandığını düşünen CHP yönetiminin söz konusu haberi İYİ Parti'ye bir mesaj gibi verme durumu da var. Çünkü AK Parti için Hürriyet ve Sabah gibi gazeteler neyse, CHP için  de Cumhuriyet aynı pozisyonda. 

UŞAK'TA DA İTTİFAK HALA KONUŞULUYOR

Öte yandan bir önceki yerel seçimlerde CHP'nin adayının kabul görmemesi ve parti içindeki bazı grupların İYİ Parti'yle işbirliği yapması sonucu, dönemin İYİ Partili adayı Muhammet Gür seçimi az bir farkla kaybetmişti. Son genel seçimde de benzer durum yaşandı ve burada İYİ Parti ve CHP'nin ittifak yapması, seçim sürecindeki gelişmeler nedeniyle çok güç bir ihtimal olarak önplana çıktı. Fakat CHP içinde hala, İYİ Parti'yle ittifak yapılmasını düşünenler var. 2 partinin seçmeninin dağılması durumunda, Uşak'ta AK Parti'nin seçimi tekrar kazanacağına dair yaygın bir kanı da hakim. 

Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım

Editör: Ali ARASLI