Uşak CHP: Yerel seçimde müşterek zeminde buluşma zorunluluğu var

CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, 14 ve 28 Mayıs seçimleriyle ilgili bir değerlendirme yaptı. CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, seçim sürecinde DP, SP, DEVA ve Gelecek partisi il ve ilçe başkanlarına teşekkür etti. CHP Uşak İl Başkanı Akgün,  yerel seçimlerde müşterek bir zeminde buluşup, seçimleri kazanma gereksiniminin doğduğunu söyledi.

CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, parti binasında seçim sonuçlarını değerlendirdi. Oy birliğiyle CHP Uşak İl Başkanı seçildiğini belirten Koray Akgün, “Seçim startını verdik ve bu süreçte özverili bir çalışma ortaya kondu. Seçim sürecinde bir özveri ortaya koyduk, Eşme, Karahallı ve Ulubey’de oylarımız arttı, Banaz ve Sivaslı’da oylarımız azaldı. Bu durum bizde bir değerlendirme zemini ortaya çıkardı. Seçim sonuçlarında iktidarın baskısı da çok ciddi hissedildi. Bizler, her şeye rağmen sorumluluğumuzu üstleniyoruz. Bu süreçte 983 sandıktaki görevlilerimize eğitim verildi, avukatlarımız da bu sürece katıldı. Oluşturduğumuz komisyonlara ve hukukçulara sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Uşak'ta bir bardak suda kıyameti koparan mevzuyu soruşturduk! Hiçbiri gerçekçi değil! Uşak'ta bir bardak suda kıyameti koparan mevzuyu soruşturduk! Hiçbiri gerçekçi değil!

YEREL SEÇİMLERDE MÜŞTEREK ZEMİNDE HAREKET ETME ZORUNLULUĞU DOĞDU

“Millet İttifakı’nın ortaklarıyla Uşak’ta en büyük mitingi yapmamıza rağmen Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya’ya taşıyamadık” diyen Akgün, “ Önümüzde bir yerel seçim var ve bu seçimde müşterek bir zeminde buluşup, partinin güçlenmesini sağlayarak yerel seçimleri kazanma gereksinimi doğdu. Bu günlerde çok konuşulan değişim süreci konusu, CHP Uşak İl ve İlçe Başkanları olarak kongre sürecini başlattık” ifadesini kullandı. Öte yandan CHP’de kongre öncesinde askı süreci de başladı. CHP Uşak İl Başkanı Akgün, daha önce yaptığı açıklamada süreci şöyle özetlemişti: “Bizde de kongre süreci başladı. Tabii parti olarak kısa bir süre önce 2 önemli seçim geçirdik ve partimizin oyunun Uşak özelinde arttığını görmekteyiz. Önümüzdeki günlerde, kongre süreci için genel merkezden askı listesi gelecek. Daha sonra mahallelerden belirlenecek delegeler seçilecek. 1 ay içinde mahalleler bitecek ve akabinde de Ağustos gibi ilçe seçimleri ve Eylül-Ekim gibi il başkanlığı seçimi yapılır diye düşünüyorum”.

Editör: Ali ARASLI