Zafer Arpacı: 2 kişinin hırsına kurban gittim, Banaz'daki bu durumdan Cumhurbaşkanı'nın haberi yok Zafer Arpacı: 2 kişinin hırsına kurban gittim, Banaz'daki bu durumdan Cumhurbaşkanı'nın haberi yok

CHP Uşak İl ve İlçe örgütleri, Kızılcasöğüt, Kızılhisar ve Derbent'te çalışma yaptı. CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ve CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın katıldığı saha çalışmasında, vatandaş ziyareti yapıldı ve talepler dinlendi. Vatandaşın taleplerine kulak verdiklerini ifade eden CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, Türkiye’nin büyük kentlerindeki zor yaşam ve hayat pahalılığının artık küçük belde ve ilçeler için de geçerli olduğunu ve bunun sebebinin AK Parti hükümeti olduğunu ifade etti. Yoksulluğun her bölgenin sorunu haline geldiğini belirten Karaoba, “Artan akaryakıt fiyatları ve gıdadaki zamlar köylüyü de mahvetti. Köylü mazot fiyatı ve diğer girdiler nedeniyle üretim yapamıyor. Ürettiği ürünü değerinde satamıyor ve bu fiyatlara rağmen para kazanamıyor. Hükümet çiftçiye resmen üretme diyor. Bunu Kızılcasöğüt’te daha yakından görmekteyiz” dedi. Karaoba, esnafın ve köylünün taleplerini dinleyerek, “İktidar bazen yozlaştırır. Ama mutlak iktidar, mutlaka yozlaştırır. Türkiye, 2014’ten bu yana, bu gerçeği en acı bir biçimde öğrendi, öğrenmeye de devam ediyor. Tek kişilik Saray rejimi; memlekette bereket, milletimizde ağız tadı bırakmadı. Tencereler boşaldı. Cepler boşaldı. Elektrik faturaları, milleti çarptı. Akaryakıt, doğal gaz fiyatları yurttaşlarımızı yaktı. Vatandaş saray mamulü pahalılığın altında ezildi gitti. Çünkü ülkemizde istişare bitti. Memleket tek bir kişinin talimatıyla yönetilir sanıldı. Yasama, Yürütme ve Yargı erkleri, tek kişinin elinde toplandı. Adalet çöktü. Demokrasi bitti. Milletin sesi duyulmaz, sözü de dinlenmez oldu” dedi.
“Diğer taraftan, Sarayın kara kışta yaptığı elektrik zamları, zulüm oldu. Milletimizi perişan etti. Yılbaşı gecesi elektriğe yaptıkları, yüzde 52 ile yüzde 130 arasındaki korkunç zam, fatura olup milletin önüne geldikçe, insanlarımız çılgına dönüyor” diyen Karaoba, şöyle söyledi: “Doları düşürdük” diye caka satan Saray, elektriğe bu kadar zammı neden yaptığını şu milletimize bir türlü açıklayamıyor. Biz buradan bir kere daha soralım: Neden bu kadar fahiş zam yaptınız? Sarayın hangi ihtiyacını karşılamak, hangi saray beslemelerini abat etmek, hangi yandaşları doyurmak için bu fahiş zamları bu milletin sırtına yüklediniz? Böyle bir zulmü bu millet ne gördü, ne de yaşadı… Esnafın elektrik faturası, ödediği kirayı aşmış. Hatay’da telefon aksesuarı satan bir esnaf, “İş yerimin kirası 4 bin 400 lira, gelen elektrik faturası 5 bin 658 lira” diye isyan ediyor. Esnafımız, “Buna sesiz kalan, ses çıkarmayan herkes de suçludur” diyerek, aslında bu soygunu ihbar ediyor. Mersin’de bir ayakkabı tamircisi, “50-100 lira gelen elektrik faturası, bu ay 355 lira geldi. 12 metre karelik dükkânımın faturası, belimi büküyor. Bu gidişle aydınlanmayı mumla, ısınmayı da ateş yakarak sağlayacağız” diyor. Yine Eskişehir’de emekli bir yurttaşımız, “Geçen ay 160 lira gelen elektrik faturası, şimdi 419 lira geldi. Elektrik ve doğalgaza bin liradan fazla ödüyorum. Aldığım emekli aylığı 3 bin lira bile değil. İnsaf!” diye haykırıyor.”   

Editör: TE Bilişim