CHP Uşak İl Başkanlığı için 2 aday şimdiden isimlerini ilan etti. Buna göre daha önce beyaz listede yer alan Asım Özen ve Sevinç Soyer Yazgan, il başkanlığına aday olduklarını duyurdular. Konuyla ilgili birer basın açıklaması yapan 2 il başkan adayı, önümüzdeki kongrede, CHP delegelerinden oy alarak, il başkanı seçilmeye çalışacaklar. Daha önce Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Asım Özen, partisinin Uşak Belediyesi’ni kazanması için mücadele edeceğini belirtti.  

ASIM ÖZEN: HEDEFİM UŞAK BELEDİYESİNİ KAZANMAK

Özkan Yalım, iş isteyenlere kapıyı kapattı! Vatandaş derdini CHP İl Başkanı Yazgan'a anlatıyor Özkan Yalım, iş isteyenlere kapıyı kapattı! Vatandaş derdini CHP İl Başkanı Yazgan'a anlatıyor

CHP’nin Uşak İl Başkan adayı Asım Özen, partisinin temsil ettiği düşüncenin en son 1989’da Uşak Belediyesi’ni kazandığını belirtti. O tarihten bu yana Uşak Belediyesi’nin kazanılmadığını açıklamasında belirten Asım Özen, Mart 2024 seçimlerinde aradan geçen 35 yılın ardından Uşak Belediyesini kazanmak için mücadele edeceklerini ve bunun mümkün olduğunu ifade etti.

chp asım

Asım Özen, “Saha çalışmalarına eksiksiz katılacak bir ekip olmalıyız. Birlik olmadan asla kazanamayız. Önümüzdeki belediye seçimlerinde, Cumhuriyetin ve partimizin 100’üncü yılında il ve belde belediyelerinde CHP bayrağını dalgalandırmak için aday oldum. Uyanmak ve ayağa kaldırmak için adayım. 9 ve 90 yaşındaki Cumhuriyet Halk Partililerin umutlarını yeşertmek için adayım. En büyük idealim, Uşak Belediyesine ve diğer ilçe belediyelerine CHP’nin bayrağının dalgalandığı bir yönetimdir. Gençlik Kolları Başkanlığından geliyorum ve gençlerin ve kadınların ana damarı olduğunu biliyorum. Gençler ve kadınların çalışmalarını kolaylaştırmak ve sosyal görevlerini desteklemek, bizim en asli vazifemiz olacaktır” dedi.

Kimseyi üzmeyeceğine ve dürüst davranacağına dair partililere söz veren Asım Özen şöyle devam etti: “Kalabalık gençlik ve kadın kollarının önemini biliyorum. Başkanlığım döneminde alacağım her karar ve eylemde, tüm üyelerimizin ve CHP’ye gönül verenlerin vekaletiyle adım atacağımı, dürüst ve saygılı olacağım”.

SEVİNÇ YAZGAN: SİYASETİN TEMELİNE PARAYI KOYANLARI TARİHE GÖMECEĞİZ

CHP’nin bir diğer adayı da Sevinç Soyer Yazgan oldu. 14 Mayıs seçimlerinde ön seçim yapılmadan 3’üncü sıra milletvekili adayı olan Sevinç Yazgan, ön seçim için mücadele edeceğini belirtti. Yazgan, “Amacımız demokrasinin gereğini yerine getirmek için, yerel ve genel seçim fark edilmeksiniz ön seçim gerçekleştirmek ve size sorulmayan hakkınızı size kazandırmaktır. CHP herkesin partisidir ve demokrasiyi taçlandıracaktır” dedi.

sevinç

Öte yandan Yazgan’ın siyasetin merkezine parayı koyanlara dair ifadeleri de dikkat çekti. Yazgan, “Siyasetin merkezine parayı koyanları tarihin karanlığına gömmeliyiz. Onların yerine alın terini isteyen gençleri, bilimsel ve laik eğitim isteyen bilim insanlarını, insanca ve onurlu bir yaşam isteyen kamu emekçilerini koymalıyız” dedi.

YAZGAN 'SİYASETİN MERKEZİNE PARAYI KOYANLAR' DEDİ AMA!

Yazgan’ın siyasetin merkezine parayı koyanlara dair açıklaması, akıllara yaklaşık 15 gün önce, Uşak OSB Başkanı ve İşadamı Halil Ağaoğlu’na, bazı parti yöneticilerinin Uşak Belediye Başkan adaylığı teklifi yapmasını getirdi. Telefonla görüştüğümüz Halil Ağaoğlu, kendisine teklif geldiğini ve söz konusu teklifi reddettiğini belirtti. Ayrıca CHP’nin bir önceki seçimde de adayı yine işadamı Asım Kalelioğlu olmuştu. CHP'nin Uşak'ta önceki 2 dönemdir milletvekili işadamı Özkan Yalım olurken, bu seçimde de basın ve yayın organlarının çağrısılarına rağmen mal varlığını açıklamayan ve Özel Hastane ortağı Ali Karaoba milletvekili seçildi.  ALİ ARASLI///

Editör: Ali ARASLI