CHP’den Uşak Belediye Başkan adayı adayı Özkan Yalım, anketten kendisinin çıktığını belirtti. Uşak’ta ön seçimi ilk olarak istemeyenlerin İl Başkanı Sevinç Yazgan ve Milletvekili Ali Karaoba olduğunu söyleyen Yalım, şu ifadeyi kullandı:

“Durmuş Yılmaz’ı da İl Başkanı ve Milletvekili Ali Karaoba istiyor. Anketlerde ben Durmuş Yılmaz’dan daha fazla oy alıyorum”.

ozkan_yalim-usak-milletvekili_1234.jpeg

UŞAK CHP’DE ANKETİ İL BAŞKANI VE MİLLETVEKİLİ İSTEDİ İDDİASI

Ön seçim için başlatılan imza kampanyası hakkında sorularımıza yanıt veren Özkan Yalım, şöyle konuştu:

“Genel Merkez, adayın hangi yöntemle belirlenmesine dair yazılı talepte bulundu. Cevap olarak anketle belirlenme talebi imzalı olarak gönderildi. Fakat şimdi işlerine gelmediği için anket istemiyorlar. Durmuş Yılmaz’ı da İl Başkanı ve Milletvekili Ali Karaoba istiyor. Anketlerde ben Durmuş Yılmaz’dan daha fazla oy alıyorum. Durmuş Yılmaz işi bitti ve o mevzu kapandı. Daha sonra bir anket daha istiyorlar ve aday adayları arasında da ben çıkıyorum. Bu durum bazılarının işlerine gelmiyor.”

Chp Karaoba

“Bu iddialar doğru mu?” sorusuna yanıt veren Özkan Yalım, şöyle söyledi:

“Durmuş Yılmaz’ı arayın sorun, O’nu öneren Ali Karaoba’dır. Özgür Özel’e gidip Durmuş Yılmaz’ı kendisi istiyor. Şimdi çevir kazı yanmasın diyorlar. Buna hayır diyorlarsa bunu Özgür Özel’e sorarak da teyit edebilirler.  Aday adayları da bu durumun buradan çıktığını biliyor. Buradaki mesele ön seçim olsun ve zaman kaybettirelim diye uğraşıyorlar. Zaman kaybetmenin bir anlamı yok. 2 hafta önce evraklar dolduruldu ve 35 seçim çevresinde ön seçim yapıldı. Alınmış bir kararı tekrar tekrar değiştirmenin hiçbir anlamı yok.”

ALİ KARAOBA: ÖZKAN YALIM VEYA DİĞER ADAYLARLA HİÇBİR SORUNUM YOK

Öte yandan Sevinç Soyer Yazgan, söz konusu iddiaların doğru olmadığını ifade etti. Ali Karaoba da daha önce yaptığı bir açıkmada benzer iddiaları yalanlamıştı. 

Haberin ardından tekrar görüşünü sorduğumuz CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, şu ifadeleri kullandı:

"Daha önce cevabımı vermiştim farklı bir şey yok benim Özkan Yalım ya da diğer adaylarla sorunum yok.  İstedikleri platformda konuşmaya her zaman hazırız. Ben yıllardır her platformda söylediklerimin arkasındayım. Her zaman ön seçim dedim yine aynı şeyi söylüyorum."

HABER: ALİ ARASLI

Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok! Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok!

Chp Kozak

Editör: Ali ARASLI