Sosyal iletişim ağı Facebook üzerinden bir video paylaşan ve ‘Çamaşırı olan getirsin’ ifadelerini kullanan Özkan Yalım, katlı otoparkın bulunduğu ‘Öğrenci Çamaşır Yıkama ve Kitap Paylaşım Noktası’nı tanıttı. Yalım, sosyal belediyecilik faaliyetlerinde bulunduklarını belirterek, şu mesajı verdi:

Özkan Yalım Çamaşırhane1

“Sosyal belediyecilik anlayışı ve eşitlikçi yaklaşımla hizmetlerimizi yürütüyor; vatandaşımızın konforunu sağlamak adına çalışıyoruz. Çamaşır yıkama merkezimiz; tüm öğrencilerimize ve yalnız yaşayan büyüklerimize hizmet veriyor. İhtiyaç duyan tüm vatandaşlarımı bu merkezden yararlanmaya davet ediyorum.”

Uşak TOKİ Şefkat Okulu’nda öğrencileri taciz eden şahıs tutuklandı Uşak TOKİ Şefkat Okulu’nda öğrencileri taciz eden şahıs tutuklandı

2016'da açılan tesis, önceki belediye yönetiminde de çalıştı. Fakat pandemi döneminde ara verdi ve pandemi alışkanlığı nedeniyle önceki yıllara nazaran daha yavaş çalışmaya başladı. Yalım'ın çamaşır çağrısı yaptığı Küçük Çarşı'da apartta oturan üniversite öğrencilerinin kaldığı evlerin neredeyse tamamında çamaşır makinesi bulunuyor. 

Çamaşır Hane 111

VATANDAŞ, YENİ AÇILDIĞINI DÜŞÜNDÜ, FAKAT TESİSİ AK PARTİLİ NURULLAH CAHAN AÇTI

Öte yandan söz konusu paylaşımın altına gelen yorumlarda, hizmetin sanki yeni başladığına dair bir intiba oluştuğu dikkat çekti. Fakat söz konusu çamaşır yıkıma merkezi, 2014 ve 2019 döneminde Uşak Belediye Başkanlığı yapan AK Partili Nurullah Cahan döneminde açıldı. 

Nurullah Çamaşır Yıkama Merkezi1

26 Ocak 2016 tarihinde, Uşak Belediyesi’nin resmi internet sitesinde de söz konusu tesisin duyurusu yapılmıştı. Tesis, sadece pandemi döneminde çalışmaya ara verirken, önceki dönem Uşak Belediyesi yönetimi, Nurullah Cahan ve ekibine karşı tutundukları tavır nedeniyle bu alanın tanıtımını yapmamıştı. Söz konusu tesisle ilgili 2016 yılında, dönemin Başkanı Nurullah Cahan, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Görevde olduğumuz zaman diliminde sosyal sorumluluklarımızı bilen bir yapıda durmaksızın proje üretiyoruz. Bünyemizde kurulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü birçok konuda yaptığı çalışmayla takdir kazanıyor. Kent dışından gelen öğrencilerimizin hayatlarını da kolaylaştırmak için çalışmalar yapmıştık. Onları kendi evladımız gibi saydığımız için birçok projeye can verdik. Bu projelerden birisi de çamaşır yıkama merkeziydi. Merkezimiz kısa sürede güzel işler yaptı.”

Editör: Ali ARASLI