Kadir Uslu: CHP’nin ebedi Başkanı Atatürk’tür

CHP’nin 100’üncü yılı için Uşak’ta bir etkinlik yapıldı. 100’üncü yıl etkinliğine Merkez İlçe Başanı Uğur Dümen ve partililer katıldı. Burada parti adına açıklama yapan CHP’li Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Uslu, partinin ebedi Genel Başkanı’nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi.

kadir3

CHP’nin Türkiye’nin sigortası olduğunu belirten Kadir Uslu, CHP’nin reformlarla Türkiye’nin bir çok kazanımı elde ettiğini belirtti. Partisinin 100’üncü kuruluş yıldönümü için bir açıklama yapan Kadir Uslu, “Bugün Cumhuriyetimizi kuran, cumhuriyetimiz kadar köklü, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan gurur duyuyoruz. Bir milletin esaretten kurtuluşuna ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kuruluşuna öncülük etmiş bir partinin, mirasını bir asra dayamış bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünün zorluklarıyla büyüyen Cumhuriyet Halk Partisi’nin, yarının idealleriyle daha da büyüyeceğine olan inancımız tamdır” dedi.

Bağımsız Başkan Zafer Arpacı, o fotoğraf hakkında konuştu! CHP'ye geçecek mi? Bağımsız Başkan Zafer Arpacı, o fotoğraf hakkında konuştu! CHP'ye geçecek mi?

kadir1

EBEDİ GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR

“Büyük Atatürk; cumhuriyeti ilan etmeden 1922 Aralık’ında “Barıştan sonra halkçılık esası üzerine dayanan ve Halk Fırkası adıyla siyasi bir fırka kurmak niyetindeyim” diyerek; kurtuluş Savaşı sonrası ülkemizin yeni bir yönetime kavuşmasıyla birlikte 9 Eylül 1923’te Türkiye’nin ilk siyasi partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisi kurmuştur” diyen Kadir Uslu, şöyle konuştu: “Partimiz, Ebedi Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün izinde, topraklarımızın kutsallığına ve milletimizin kayıtsız şartsız egemenliğine dayanan Cumhuriyetin asırlık yolculuğuna eşlik etmiş bir partidir. Öyle ki, dünyada 100. yaşına erişmiş sayılı siyasi partiden birisi olma şerefine de sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıllık geleneği, siyasi birikimi ve tecrübesiyle çağdaş Türkiye’nin en önemli siyasi miraslarından biridir. Bu miras sadece bize değil; Büyük Atatürk tarafından milletimizin her bir ferdine emanet edilmiştir. Biz, Cumhuriyet Halk Partililer olarak, bu kutsal mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkındayız. Ülkemizin binlerce yıllık tarihi, kültürel ve siyasi zenginliklerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak için dün olduğu gibi bugün de çalışmaya devam edeceğiz. Bu büyük coğrafyanın renklerini ve dokusunu kucaklayarak, ülkemizin ulusal birliğini ve değerlerini yüceltmeye devam edeceğiz”.

kadir2

Editör: Ali ARASLI