Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor

CHP’nin Uşak’taki adayları belli oluyor. CHP’nin daha önce Uşak’ta açıklanan 3 adayının ardından Eşme ve Karahallı ilçe adayları da açıklandı. CHP’nin Uşak’taki diğer adaylarının ön seçimle belirlenip belirlenmeyeceği ise henüz muamma.

Uşak CHP’nin Eşme’de Yılmaz Tozan ve Karahallı’da ise Ramazan Karakaya belediye başkan adayları oldu. Bunların dışında bir süre önce de; Sivaslı’nın Pınarbaşı, Selçikler ve Tatar’daki adaylar netleşmişti.  Pınarbaşı’nda Naci Akyürek, Selçikler’de Ali Ezberci ve Tatar’da da Ramazan Dönmez aday olarak açıklanmıştı.

Sivaslı, Ulubey ve Banaz ise henüz açıklanmazken, Uşak Merkez için de üye bazlı eğilim yoklaması gündemde.

CHP Uşak İl ve İlçe örgütleri, geçtiğimiz gün CHP Genel Merkezine bu konudaki taleplerini bildirdi.

CHP TABANI SAĞDAN ADAY İSTEMİYOR

CHP’nin Merkez Belediye Başkan aday adaylığı için 4 ismi bulunuyor. 4 aday adayının yanı sıra Durmuş Yılmaz’ın da adı adaylık için geçiyor.

İYİ Parti ve MHP’den sonra Durmuş Yılmaz’ın adının CHP’yle geçmesi dikkat çekiyor.  CHP tabanı ise sağ siyasetten gelme aday istemediği yönünde görüşler belirtiyor.  

Durmuş Yılmaz ise daha önce yaptığı açıklamada, böyle bir durumun olmadığını belirtmişti. Yılmaz, kasaptaki ete soğan doğranmayacağını ifade etmişti.

Editör: Ali ARASLI