Uşak, Afyonkarahisar, Kırşehir ve bir çok AK Parti teşkilatında değişim sinyalleri! Uşak, Afyonkarahisar, Kırşehir ve bir çok AK Parti teşkilatında değişim sinyalleri!
BBC’nin haberine göre, CHP’nin bazı il, ilçe ve beldelerdeki belediye başkan adayları belli oldu. Habere göre İstanbul ve Ankara’da mevcut başkanlarla yola devam ediliyor. İzmir’de ise bir süredir istenmediği öne sürülen Tunç Soyer’in durumu ise hala belirsiz. Habere göre Uşak’tan CHP’nin 3 noktadaki belediye başkan adayı belli oldu.
BBC’den Ayşe Sayın’ın haberine göre CHP’nin Parti Meclisi, 31 Mart 2024 seçimlerindeki 4 büyükşehir belediye başkan adayıyla birlikte, bazı il belediye başkan adaylarını belirledi. Daha önce ön seçim sözünü veren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bu kararla verdiği sözden resmen dönmüş oldu.
CHP’nin Uşak’taki bazı adayları da bu süreçte belirlendi. Uşak Merkez ve diğer ilçelerdeki adaylar henüz netlik kazanmazken, Sivaslı’nın Pınarbaşı, Selçikler ve Tatar’daki adaylar netleşti. Buna göre Pınarbaşı’nda Naci Akyürek, Selçikler’de Ali Ezberci ve Tatar’da da Ramazan Dönmez CHP’nin adayları oldu.
Uşak Merkez’de ise henüz 4 aday adayı var. Bazı aday adayları ön seçim talep ederken, bazıları ise atama kararı doğrultusunda hareket ediyor. CHP’nin Uşak’taki ön seçim talepleri ise bu döneme özgü. Genel Başkan Özgür Özel’in sözünden dönmüş olması, Uşak’ta ön seçim isteyen aday adaylarını hüsrana uğratacak bir kararın da şimdiden habercisi gibi duruyor.
İstanbul’da İmamoğlu aday! İzmir’de Selin Sayek Böke!
CHP’nin İBB adayı ise mevcut Başkan Ekrem İmamoğlu oldu. CHP’nin Ankara’da da Mansur Yavaş’ta karar kıldığı bildirildi. CHP Sözcüsü Yücel’in aktardığına göre; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aday gösteriliyor. Aydın’da da Özlem Çerçioğlu’nun devam edeceğine dair bir kanı mevcut. Fakat İzmir’de ise Tunç Soyer’in tekrar aday gösterilmeyeceği bir süredir konuşuluyor. İzmir’de Selin Sayek Böke’nin adaylığı üzerinde duruluyor.
HABER MERKEZİ

Editör: Ali ARASLI