Uşak Üniversitesi ev sahipliğinde, Beykent Üniversitesi ve İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu işbirliğinde ikincisi gerçekleştirilecek olan  “Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Biyoteknoloji” kongresi (2nd International Congress on Medical Sciences and Biotechnology) 1-3 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Onursal Başkanlığını Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın, kongre başkanlığını ise Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Karagöz’ün yaptığı kongre, Kovid-19 pandemisi dolayısıyla online olarak yapılacak.

Rektör Savaş: “Kongrede, Kovid-19 Pandemisiyle Mücadele Açısından Faydalı Sonuçlar Çıkacaktır”

Kongrede birbirinden seçkin akademisyenlerin, son bilimsel gelişmeleri içeren çalışmalarını sunacaklarını belirten Prof. Dr. Savaş, “Uşak Üniversitesi olarak, Kovid-19 pandemisi de dikkate alındığında, başta ülkemiz olmak üzere farklı ülkelerden çok sayıda akademisyen ve araştırmacının sağlık bilimleri ve biyoteknoloji alanındaki son gelişmeleri paylaşacağı kongremizin ikincisini yapmaktan gurur duyuyoruz. Bilim dünyası ile ilgili güncel bilgileri, katılımcıların aktif olarak katkı sağlayacakları, interaktif oturumlar ile sunmayı planlıyoruz. Birlikte olmaktan keyif alacağımız yerli ve yabancı bilim insanlarının katkıları ile birçok sunumun tartışılacağı bilimsel programla karşınızda olacağız. Disiplinler arası olan kongremizde sunulan bildirilerin, ülkemiz ve dünya bilimi açısından, özellikle de Kovid-19 pandemisiyle ilgili olarak, bilim dünyasında ses getirecek yeni gelişmelerin tartışılmasına katkı sunacağına inanıyorum.” dedi.

Nitelikli ve Zengin İçerikli Bir Kongre

Veliler, okul randevusunu nereden ve nasıl alacaklar? Veliler, okul randevusunu nereden ve nasıl alacaklar?

Kongre ile hedeflerinin bilimsel ve bu alanlara ilgi düzeyinin arttırılması olduğunu söyleyen Kongre Başkanı Doç. Dr. Karagöz, “Nitelikli ve zengin bir program eşliğinde, multidisipliner ilgiyi tek bir çatı altında toplamak ve farkındalığı artırmak için kongremiz, bilimsel bir fırsat yaratacaktır. Sonuç olarak, kongre platformumuzun daha da güçleneceğine inanıyoruz. İkincisini yapacağımız kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.”şeklinde konuştu.