CUMA HUTBESİNİ SESLİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Diyanet İşleri Başkanlığı bugünkü Cuma hutbesinde rahmet ve sekinet müjdesi olan İnşirah Suresi hakkında bilgi verdi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 19 Ekim 2023 Cuma günü için hazırladığı hutbede, önemli noktalara değinildi. Hutbede, Filistinli Müslüman kardeşlerimizin uğradığı zulüme dikkat çekildi. 

Cuma hutbesinde, şu ifade yer aldı:

"İnsanlık tarihinin şahit olduğu en büyük zulümlerden biri bugün Filistin’de, Gazze’de yaşanıyor. Bebek, çocuk, kadın, yaşlı demeden masum insanlar vahşice katlediliyor. Evler, camiler, okullar ve hatta hastaneler acımasızca bombalanıyor. Bütün dünyanın gözü önünde büyük bir insanlık suçu işleniyor".

ulu cami1

MAZLUMUN IRKINA, DİLİNE VE DİNİNE BAKILMAZ!

-Binlerce masum insan aynı anda can verirken insaf ve vicdanını kaybetmiş dünya bu soykırımı sadece seyrediyor. Mazlumun ırkına, diline ve dinine bakılmaz. Tüm insanlığı zalimin karşısında mazlumun yanında olmaya davet ediyoruz.

ulu cami2

BU DÜNYAYI ZALİMLERİN İNSAFINA TERK ETMEZ!

"Evet, inanıyoruz ki her hüznün ardından bir sevinç, her sıkıntının ardından bir ferahlık mutlaka gelecektir. Zira Cenâb-ı Hak, peygamberleri ve inananları hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Onları, zalimlerin ve düşmanların insafına asla terk etmemiştir. Hz. Nûh’u tufanın helakinden, Hz. İbrâhim’i Nemrut’un ateşinden, Hz. Mûsâ’yı Firavun’un zulmünden, Hz. Yûsuf’u zindanın karanlığından kurtarmıştır.                

Ve nihayet, Peygamber Efendimiz (s.a.s)’i inkârcıların türlü eza ve cefasından felaha çıkarmış, ona nice fetih kapıları açmıştır.

Daha önce Banaz Orman İşletme Müdürlüğü yapan Şahin Dönertaş, şehit düştü Daha önce Banaz Orman İşletme Müdürlüğü yapan Şahin Dönertaş, şehit düştü

CUMA HUTBESİNİ SESLİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ulu cami3

Editör: Ali ARASLI