Vatandaşa ‘artık ziyaretleri’ kesin mesajı veren Özkan Yalım, dev zincir marketin temsilcilerini ağırladı Vatandaşa ‘artık ziyaretleri’ kesin mesajı veren Özkan Yalım, dev zincir marketin temsilcilerini ağırladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayınlanan kararnameyle gece yarısı bazı isimlerin ataması yapıldı ve bazıları içinde görevden alma kararı çıktı.
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan atama kararlarına göre Diyanet İşleri Başkanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın da yer aldığı bazı kamu kurum ve kuruluşuna çeşitli atamalar yapıldı. Yapılan atamalardan en çok dikkat çeken Sanatçı balet Tan Sağtürk Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’ne atanması oldu.
UŞAK'A YENİ TARIM MÜDÜRÜ ATANDI
Buna göre aralarında Uşak'ın da bulunduğu bazı kentlere atamalar yapılırken, bazı illerde de görevden almalar gerçekleşti.
Uşak'ta her hangi bir görevden alma olmazken, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne Serkan Bilir atandı. Uşak'ta bir süredir Nihat Ağan kurumun müdürlüğünü yapıyordu. 
Aynı kararda bazı illerdeki tarım il müdürleri de görevden alındı. Buna göre Kütahya, Trabzon, Zonguldak, Şanlıurfa, Iğdır, Karaman, Kırıkkale, İzmir, Aydın, Malatya, Batman, Bolu'nun müdürleri görevden alındılar. 
7 ÜNİVERSİTEYE REKTÖR ATANDI
7 üniversiteye rektör atanırken, atanan isimler şöyle:
ltınbaş Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Çağrı Erhan
Atılım Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Serkan Eryılmaz
Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Esra Hatipoğlu
İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Fadime Yüksektepe
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Rahmi Er
Yaşar Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Levent Kandiller’
Editör: Ali ARASLI