Daha önce seçimlerin ardından üye olduğu DP ve CHP’yle yollarını ayıran ve İYİ Parti’den Uşak İkinci Sıra Milletvekili adaylığını beğenmeyen Opr. Dr. Dalyan Özdemir, 28 Ocak’ta üye olduğu İYİ Parti’den de istifa etti. Özdemir, hakkında başlatılan disiplin süreci de bu nedenle mükerrer hale geldi.

Uşak İYİ Parti’ye yaklaşık 5 ay önce üye olan ve daha sonra 14 Mayıs seçimlerinde partinin 2’inci sıra Uşak Milletvekili adayı gösterilen Opr. Dr. Dalyan Özdemir, seçim çalışmalarına katılmaması nedeniyle parti yönetimi tarafından disipline sevk edildiği dönemde, kendi isteğiyle üyelikten istifa etti.

DALYAN4

Dalyan Özdemir, 2007 seçimlerinde de Demokrat Parti’den birinci sıra aday gösterilmiş ve seçilememesinin ardından partisiyle yollarını ayırıp, 2014’te de CHP’den Uşak Belediye Başkan aday adayı olmuştu.

Konuyla ilgili görüştüğümüz İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı, Dalyan Özdemir’in istifasını doğrularken, kendisi hakkında öncesinde disiplin sürecinin de başlatıldığını ifade etti.

Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu

DALYAN1

Obalı, “Sayın Dalyan Özdemir, 14 Mayıs seçimlerinden önce partimize üye oldu ve rozetini parti binamızda taktık. Adaylık sürecinde de Sayın Dalyan Özdemir’i diğer aday adaylarından ayırmadık ve eşdeğer tuttuk. Partimize yeni üye olmasına rağmen ikinci sıradan aday gösterildi ve seçim döneminde hiçbir şekilde çalışmalara katılmadı. Çalışmalara katılmaması nedeniyle hakkında disiplin süreci başlatılmıştı. Fakat tam bu dönemde İYİ Parti üyeliğinden istifa ettiğini gördük ve disiplin süreci de bu nedenle mükerrer hale geldi” dedi.

DALYAN3

SİYASET UZUN SOLUKLU VE EMEK VERİLMESİ GEREKEN BİR ALAN

Siyasetin uzun soluklu ve emek verilmesi gereken bir alan olduğunu belirten Obalı, şöyle konuştu: “Siyasette adaylıklar seçim zamanlarında gündeme geliyor ve seçimden sonra bu tip konular unutuluyor. Fakat siyaset bitiyor mu? Veya partideki alınacak tek görev milletvekilliği veya belediye başkanlığı mı? Elbette değil. Partilere emek verenlerin kırgınlıkları olabilir. Bunlar siyasetin doğasında var. Üçüncü sıra adayımız Tolga Pirinçci, partimiz kurulduğu günden beri emek veriyor ve vaktinin büyük bölümünü buraya ayırıyor. Tolga Pirinççi’yi 3’üncü sıraya yazdılar ve hiç küskünlük yapmadı, sanki birinci sıra adaymış gibi çalıştı. Bence örnek olacak bir duruş ortaya koydu ve kendisine bu bağlamda şahsım ve partim adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Memleketini ve savunduğumuz düşünceyi savunmak için illa koltuğa oturmaya gerek yok”.

DALYAN2

DALYAN ÖZDEMİR SEÇİMLERDEN SONRA ÜYE OLDUĞU PARTİLERLE YOLLARINI AYIRDI

Öte yandan 28 Ocak 2023’te üye olduğu İYİ Parti’den 9 Nisan 2023’te ikinci sıra aday gösterilen Opr. Dr. Dalyan Özdemir, ameliyatlarını gerekçe göstererek hiçbir çalışmaya katılmadı. Aday sıralamasının belli olduğu güne kadar parti çalışmalarına katılan Dr. Dalyan Özdemir’in çalışmalara hiçbir şekilde katılmaması, parti tabanında da tepkiyle karşılandı. Dr. Dalyan Özdemir, 2007’de DP Uşak birinci sıra milletvekili adayı olmuş ve seçimden sonra partisiyle yollarını ayırmıştı. Daha sonra 2014’te de CHP’den Uşak Belediye Başkan adayı olmuş ve burada da Dr. Bülent Yazgan aday yapılmıştı. Bunun üzerine Dalyan Özdemir, uzun süre siyaset sahnesinde yer almadı ve son olarak İYİ Parti’den ikinci sıra aday gösterildi.

Editör: Ali ARASLI