Uşak, Afyonkarahisar, Kırşehir ve bir çok AK Parti teşkilatında değişim sinyalleri! Uşak, Afyonkarahisar, Kırşehir ve bir çok AK Parti teşkilatında değişim sinyalleri!

CHP’den Uşak Belediye Başkan aday adayı olan ve ön seçim isteyen Çağlar Samancı, dikkat çeken açıklamalar yaptı. Samancı, adalet uğruna miting yapan CHP’nin kendi adayını demokratik olmayan bir yöntemle belirlediğini kaydetti.

Samancı, atamayla gelen aday Özkan Yalım’ın kendisine başkan yardımcılığı teklif ettiğini belirtti.

CHP’den Uşak Belediye Başkan aday adayı olan Çağlar Samancı, dikkat çeken bir mesaj verdi. Samancı, adalet ve demokrasi mitingleri yapan CHP’nin yeni yönetiminin kendi üyesinin demokratik hakkını elinden aldığını kaydetti.

Samancı, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet Halk partisi Uşak Belediye Başkan Aday Adayı olarak yola çıktık. CHP ve toplumun her alanda en çok ihtiyacı olan demokrasi, adalet gibi kavramlar, değişim, ön seçim gibi söylemleri temel alarak göreve gelen genel merkez, parti içinde dahi demokrasi ve adalet sağlanamadı. Genel merkezin kararı ile atama yapılarak, CHP üyelerinin demokratik hakkı ellerinden alındı.”

SUSMAK, PARTİMİZİN GELECEĞİ ADINA EHN BÜYÜK TEHLİKELİDİR

Hak yememek hak yedirtmemek adına susmak ya da tepkisiz kalmaya değinen Samancı, bunun en büyük tehlike olduğunu savundu. Sessiz kalma hakkında konuşan Samancı, şöyle devam etti:

“Maalesef uğruna mitingler düzenlediğimiz adalet, demokrasi, partimizin geleceği, toplumsal ve milli özgürlüğümüz için en büyük tehlikedir. Bugün dünyayı, Türkiye’yi ve yaşadığımız kenti ve insanların hayatını değiştirmek istiyorsak buna ilk önce kendimizden başlamalıyız. Haksızlıklar karşısında sesimizi duyurmalıyız.  Bilinmelidir ki hayal ettiğimiz kadar değil direndiğimiz kadar özgürüz. Değişmesine inandığı şeyler, hayalleri ve umutları için mücadele yolunu seçmeyenler, kaybetmeye mahkumdur.”

ÖZKAN YALIM’DAN ALDIĞI BAŞKAN YARDIMCILIĞI TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ

Atama yoluyla belirlenen CHP Uşak Belediye Başkan adayı Özkan Yalım’ın kendisine başkan yardımcılığı teklif ettiğini söyleyen Samancı, şöyle dedi: “Sayın Özkan Yalım tarafımıza belediye başkan yardımcılığı teklif etti ve bu nazik yaklaşımdan dolayı kendisine teşekkür ederim”. Öte yandan Samancı, söz konusu teklifi kabul etmediğini ve CHP’nin kazanması için çalışacağını ifade etti.

Editör: Ali ARASLI