Uşak'ta büyük yangın kontrol altına alındı Uşak'ta büyük yangın kontrol altına alındı

Uyuşturucu operasyonu Uşak'ı da kapsadı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Uşak’ın da aralarında bulunduğu 49 ilde narkotik operasyonu yapıldığını ve çok sayıda kişinin gözaltına alındığını duyurdu. 

Bakan Yerlikaya, X hesabı üzerinden yaptığı duyuruda, Uşak, Aydın, İzmir, Bursa ve Denizli gibi illere de yayılan operasyonun sonuçlarını paylaştı.
Bakan Yerlikaya, Balıkesir’de 28.000 adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini kaydetti. 20 kişinin Balıkesir’de gözaltına alındığını aktaran Bakan Yerlikaya, Aydın’da da 2 kilo 500 gram metamfetamin,  ile muhtelif miktarlarda esrar ve kenevir tohumu ele geçirildiğini aktardı. Aydın’da 38 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Yapılan operasyonlarda Uşak ve İzmir’in de yer aldığı illerde toplam 378 kişi gözaltına alındı. Operasyon yapılan illerin listesi şöyle:
İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep, Balıkesir, Tekirdağ, Antalya, Şanlıurfa, Sakarya, Kırklareli, Osmaniye, Aydın, Zonguldak, Mersin, Amasya, Kütahya, Adana, Bitlis, Muğla, Trabzon, Denizli, Malatya, Siirt, Kastamonu, Mardin, Hatay, Kocaeli, Samsun, Karabük, Konya, Kırşehir, Adıyaman, Edirne, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kayseri, Aksaray, Van, Uşak, Çorum, Elazığ, Isparta, Yozgat, Bilecik, Giresun, Iğdır, Karaman ve Diyarbakır.

HABER MERKEZİ

FOTOĞRAF: ARŞİV FOTOĞRAFIDIR! TEMSİLİDİR

Editör: Ali ARASLI