Muhammet Yakut’un açıklamalarından sonra gündeme gelen Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu’nun geliri dikkat çekiyor.

Gelişmeler, gözleri güzellik merkezi ve Instagram’da para kazanan kozmetikçilere çevirdi.

Konuyla ilgili Fatih Altaylı’ya konuşan avukat Feyza Altun, Dilan Polat’la ilgili açıklamalar yaptı.

Polat’ın kendi radarına takıldığını belirten Altun, “Benim radarıma şu takıldı: Dilan Polat benim fabrikalarım var diyor” dedi.

Altun, böyle bir fabrikayı bulamadığını ve sadece bir deponun bulunduğunu öne sürdü.

Fatih Altaylı’nın “Bu değirmenin suyu nereden geliyor?” sorusuna yanıt veren Feyza Altun, şöyle söyledi:

“Güzellik merkezlerinden bu kadar para nasıl kazanılıyor? Güzellik Merkezlerinin bağlı olduğu birlikle de görüştük ve Instagram’da bir güzellik merkezi ekolu oluşmuş. 3 yıl önce apartman dairesinde oturanların hızlı bir şekilde zenginleşmesi. Dilan Polat ve Engin Polat değil, madem bu kadar para kazanılıyorsa, biz de bu sektöre gidelim. İnsanlar dava harçlarının parasını ödeyemiyor. Alacak harç parasına göre 10 bin – 20 bin ödeyemiyor. Bu göze batıyor ve Türkiye’de çok zengin bir aile var. Her şehrin bir ailesi vardır ve bu insanlar para saçmazken, sosyal medyada bu insanların lüks hayatlarına şahit olduk.”

NEDEN DİLAN POLAT VE SILA DOĞU’YA KAFAYI TAKTI?

“Bana sen buna niye taktın dediler ve ben devlet devlet diye böğrüne vurduğu bir videoyu izledim. Tekrar tükürünce, dedim ne oluyor” ifadesini kullanan Feyza Altun, şöyle konuştu:

“Bu insanlar incelenmiş mi diye konuşuldu? Ödedikleri vergi sorgulandıkça daha çok hakaret ve sorgulama başladı. İnsanların cebinde para olmadığı için intihar eden babalar var. Ülke bu haldeyken, bitmek tükenmek bilmeyen bir üstten bakışla biz hakarete maruz kaldık. İnsanlara ‘züğürtler, siz ticaretten ne anlarsınız, benim param’ diyor. Bu ülkede herkes çok güzel yaşamayı hak ediyor, her çocuk, her kadın, her adam.

Böyle olunca ben de didiklemeye başladım”.

“DİLAN POLAT BENİM RADARIMA NASIL TAKILDI?”

Altun, şu ifadeleri de kullandı:

Benim radarıma şu takıldı: Dilan Polat benim fabrikalarım var diyor. Sanayi ve Ticaret Bakanlığına girdim ve fabrika kurma şartlarına baktım. Ürünün hammaddesi ve tesisat çok ciddi paralar gerektiriyor. Devlet üretim yapanı destekliyor. Ben de şunu sordum, bu fabrikalar nerede?

6 yıldan bahsediliyor ve 2 yıl pandemiyle çöp oldu. Krem satılarak milyon dolarlar kazanılacağını düşünmüyorum. Ortada fabrika yok. Bir depo gösteriliyor ve ürünlerin nerede üretildiğini bulamadık. Türkiye’de birkaç tane fason şirket var.

Behzat Ç. olarak bilinen Erdal Beşikçioğlu, CHP'den aday oluyor Behzat Ç. olarak bilinen Erdal Beşikçioğlu, CHP'den aday oluyor

Bu konuda Sağlık Bakanlığı hiçbir açıklama yapmadı. İnanılmaz fazla bir ürün var ve Instagram’da çok fazla ürün var. Tiktok’ta 2 yıl öncesine kadar filtreyle video çekenler, size şöyle böyle ürün yaptım diye satıyor.”

Altun, "Dilan Polat fabrikası olsa şimdiye çoktan sosyal medyada paylaşırdı. Varsa göstersin. TOGG'un dahi fabrikası sorgulandı. Sizinki niye sorgulanmasın" dedi. 

Editör: Ali ARASLI