İstanbul'da özel üniversitenin yurdunda dehşet İstanbul'da özel üniversitenin yurdunda dehşet

Türkiye gündemi, Dilan ve Engin Polat çiftini unuttu ve yeni gündem Seçil Erzan ve Fatih Terim oldu. Denizbank soruşturması kapsamında tutuklanan Seçil Erzan’ın üzerinden devam eden operasyonda dikkat çeken isimlerin adı olaya karıştı. Fatih Terim, Arda Turan ve Emre Bölezoğlu’nun adı da mağdur sıfatıyla bu olaya karıştı. Denizbank, banka olarak kurumsal hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını bildirdi.

Denizbank Çorlu şube müdürü olarak çalışan Seçil Erzan, 2011 yılında aynı bankanın İstanbul Bahçeşehir şubesine ve buradan da Florya şube müdürlüğüne getirildi.
Erzan, burada Galatasaraylı futbolcular, Fatih Terim ve işadamlarıyla merhaba merhaba şeklinde diyaloglar kurdu.
Seçil Erzan, bu isimlerin paralarını işletilecek bir fondan bahsetti. Fona para topladığı öne sürülen Seçil Erzan’ın bu şekilde para topladığı bildirildi.

Fakat hazırlanan iddianamede böyle bir fonun olmadığı yazılıyor.

Arda Turan’dan toplamda 13 milyon 900 bin dolar alındığı iddia ediliyor. Arda Turan’dan alınan 6 milyon 400 bin doların geri ödendiği belirtiliyor. Emre Belözoğlu’ndan 4 milyon 200 bin dolar para aldığını ancak hiç geri ödeme yapmadığını iddianameye kondu.
Denizbank Levent Büyükdere Caddesi bir süre şube müdürü olan Seçil Erzan’ın şüpheli olarak yargılandığı davanın bir sonraki duruşması 12 Ocak’ta görülecek.

Gazeteci Fatih Altaylı: Ayhan Akman son anda kurtulmuş!

Konuyla ilgili bugün bir yayın yapan gazeteci Fatih Altaylı, Ayhan Akman’ın kendisini aradığını belirtti.  Fatih Altaylı şöyle söyledi:“Beni Ayhan Akman aradı ve bana kendi yaşadıklarını anlattı. Bana dedi ki; Seçil Erzan’la yıllardır tanışırım. Galatasaray’da oynadığım dönemde kulüp Denizbank’la çalışırdı ve Özhan Canaydın döneminden beri Denizbank’la çalışıldı. Kulüp Denizbank’la çalıştığı için bankamızdı. Ben de Florya’da yaşadığım için başka bankayla çalışmadım.
Deniz Erzan’ı yıllardır tanırım ama hiç böyle bir ilişki olmadı. Bizim de Seçil Hanımla merhaba merhabamız vardı. Sonra 2022 yılının Haziran ayında Seçil Erzan, Ayhan Akman’ı arıyor. Ayhan Akman şubeye gidiyor ve buna diyor ki çok iyi bir fon var.
Ayhan Akman aklının ermediğini söylüyor. Seçil Erzan kısa süreli bir fon olduğunu söyleyince bir kısım para yatırıyor. Ayhan Akman bunun banka tarafından yapıldığını düşünüyor.
Ayhan Akman para puldan anlamadığını söylüyor. Fakat Ayhan bir kayıt sormuş ve ne zaman imza atacağını sormuş. Ayhan parayı vermiş ve defalarca evrakları ve imzaları sormuş.
Bir türlü imzalar gelmeyince huylanmış ve güvenmeyip, bu konuyu Genel Müdürlüğüne söyleyeceğini belirtmiş. Bu nedenle Ayhan’ın Şubat ayında parasının tamamını geri vermiş.
Bir kuruş faiz almadığını söylüyor. Ayhan bir tek kendisinin var olduğunu düşünmüş ve Arda, Fatih Terim ve diğerlerinin olmadığını düşünmüş.  Ben bankanın bir müşterisiyim ve bana kıyak yapıldığını düşündüm. Paramı aldım ama kar mar bir şey alamadım.”
UŞAK PORT HABER///
Editör: Ali ARASLI