Gazeteci Abdurrahman Dilipak, AK Parti'ye yönelik eleştirileri hakkında Halk TV'ye konuştu. Dilipak, dinin gerçek anlamda yaşanması için namaz kılmanın ve Kur’an okumanın dışında güzel ahlaklı olmanın gerektiğini kaydetti. Hakikate ulaşmaya değinen Dilipak, şu ifadeleri kullandı:

Uşak AK Parti tabanı, seçim yenilgisi sonrası değişim bekliyor Uşak AK Parti tabanı, seçim yenilgisi sonrası değişim bekliyor

“Şimdi bu insanların da ahlaktan ulaştıktan sonra, hakikati bulmaları çok mümkün değil. Peki diğer insanlara kötü örnek olmuyorlar mı? Kalplerinde iman varsa, yani hakikat arayışlarını sürdürüyorlarsa, onlar hakikate ulaşabilirler. Kur’an okuyup, namaz kılmaları da gerekmiyor. O'nun sınavı ahlakla sınırlıdır. Yani bir yaratıcı ve o yaratıcının ismi de önemli değil. Hayatın ilk sebebi ilk hakikat neyse o. Ben sana yaklaşıyorum diyorsa bir insan, o çok doğru bir yolda demektir. Ama kendilerine bugün anlatılan dine insanların çoğu girmez.”

SİTEM EDEN AK PARTİLİLER DEĞİL!

Bugüne kadar sokaktaki hiçbir AK Partili’nin kendisine sitem etmediğini anlatan Dilipak, şöyle söyledi:

“Bu din, yeri, göğü ve hayatı açıklar. Bizim yaşadığımız din karı ve koca arasındaki sorunları dahi çözmüyor. Bu din sadece İslam ülkelerinde değil, İsrail’de insanlar bakın sokaktalar. Yahudi ve Hristiyan arkadaşlarım var. Hristiyan dünyasında da büyük bir çöküş var. Tekrar büyük bir travmadan sonra ben köklü bir dönüş bekliyorum. Şu gün AK Parti içinde konuşmasalar dahi bana kalırsa, yüzde 70’lik kesim bu gidişin yanlış olduğunu düşünüyor. Beni AK Parti mahkemeye veriyor ama ben bir tek AK Partili’den sitem duymadım. Sitem edenler troller.”

DİLİPAK: OĞLUM MADONNA’NIN FİNANS DİREKTÖRÜYMÜŞ!

Dilipak, “Ajan benzetmesini İbrahim Kargül yaptı ve ben de bütün iddiaları topladım ve Savcılığa suç duyurusunda bulundum. Savcı takipsizlik kararı verdi. Öyle iddialar var ki benim oğlum, Madonna’nın finans direktörü. Sosyal medyada öyle olduğu yazılı. Oğlum, Türkiye’deki ilk bilişim şirketine kuranlardan biri. Amerika’da siber güvenliğini sağlayan Türkiye temsilcisiydik. Türkiye’de şirketi kurduğumuzda böyle bir sektör yok diye kuruluşu reddettiler. Oğlum, Amerikan Hava kuvvetlerinin Türkiye temsilcisiymiş” ifadesini kullandı.

Dilipak, daha önce de Uşak'ın bir önceki Valisi Funda Kocabıyık'la davalık olmuş ve davayı kazanmıştı.

Editör: Ali ARASLI