Son birkaç yıldır iyice şirazeden çıkan troller ve trol ağları, bir çok aydının uyarılarına rağmen durdurulmadı.

Bugüne kadar AK Parti ve hükümet idarecilerine bu konuda çok sayıda şikayet gitti.

Fakat hepsi görmezden gelindi…

Gördüğüm kadarıyla, troller de artık ciddi bir sorun haline dönüşmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde, Gazeteci ve Yazar Abdurrahman Dilipak, gerçekleri söylediği için kendi halindeki AK Partililerden hiçbir tepki almadığını belirtti.

Dilipak, “Şu gün AK Parti içinde konuşmasalar dahi bana kalırsa, yüzde 70’lik kesim bu gidişin yanlış olduğunu düşünüyor. Beni AK Parti mahkemeye veriyor ama ben bir tek AK Partili’den sitem duymadım. Sitem edenler troller” ifadesini kullandı.

Dilipak ve O’nun gibi düşünenlerin trollerle ilgili tespitinin doğru ve yerinde olduğu bugün bir kez daha ortaya çıktı.

EBABİL HAREKATI, BAKAN YERLİKAYA’YI HEDEF ALDI

CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan adayı Özgür Özel'in, daha önce eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya bağlı olduğunu iddia ettiği "Ebabil Harekâtı" isimli sosyal medya hesabı, bugün Bakan Ali Yerlikaya’yı hedef aldı.

Ankara'da bombalı saldırı girişimine ilişkin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya yönelik bir paylaşım yapan Ebabil Harekatı, "Soylu'ya çay veren çaycıları tespit edip sürmekle çok meşgul olunca ülkenin tam merkezine, evinin önüne gelen teröristleri takip etmeyi ihmal ettiler" ifadesini kullandı.

Hesabı kullananlar (kim oldukları belli değil), daha sonra bir paylaşım daha yaparak, Ebabil Harekâtı isimli hesabı kapatacaklarını duyurdu.

TROLLER YÜZÜNDEN AK PARTİ İTİCİ HALE GELİYOR

Bugünkü gelişmeler ve Dilipak’ın yorumları üzerinden küçük bir çözümleme yapalım;

AK Parti kurulduğunda, toplumun genelinden sempati toplayan ve sağcı-solcu herkesin siyaset zemini bulduğu bir partiydi.

Fakat aradan geçen süre zarfında, parti içinde değişimler oldu ve bilgili insanlara yönelik bu tür bilgisiz ve saldırgan grubu kullananlar türedi.

Maalesef, deprem zedelere dahi hakarete varan ifadeler kullanan trolleri dahi gördük.

İşin garip tarafı, kendi toplumuna hareket eden bu trol ve trol ordusu, doğru söyleyenleri vatan haini ve fitne ilan etmeye başladı.

Bugün, trollerin ne denli bir baş belası olduğu da ortaya çıktı. Bu trollere, saçma sapan ifadelerle AK Parti'yi ve hükümeti savunan gazetecileri de eklemek mümkün. 

YAZAN: ALİ ARASLI

Atanamayan Uzmanlar Derneği Başkanı: Uzmanlar kaderine terk edilmemeli Atanamayan Uzmanlar Derneği Başkanı: Uzmanlar kaderine terk edilmemeli

Editör: Ali ARASLI