Dünkü rezaletten sonra, TFF yönetimi maçları süresiz erteledi. Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçını yöneten Hakem Halil Umut Meler'in yumruklanmasının ardından ligler ertelendi. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, liglerin ertelendiğini duyurdu. Büyükekşi şu açıklamayı yaptı:

"Bu saldırı Türk futbolu adına şanssız ve utanç duyulacak bir saldırıdır. Artık yeter diyoruz. Her gün bir hakemi suçluyorlar. Hakemlerimiz de insan. Mutlaka hataları olabilir ama bu kadar da tekmeler yumruklar atacak şekilde olmaz. Son verelim artık. "

Uşaklı sporcular 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı Uşaklı sporcular 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı

AHMET ÇAKAR SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Fakat sosyal medyada Mehmet Büyükekşi'ye yönelik büyük bir öfke de oluştu. Beyaz TV'de yorum yapan eski hakem Ahmet Çakar, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye tepki gösterdi. Ahmet Çakar, ligin bu hale gelmesinde sorumluluğun Büyükekşi'de olduğunu belirtti. Çakar, 15 Temmuz öncesinde Büyükekşi'nin telefonuna neden yasaklı olan bir programı yüklediğini sordu. 

BÜYÜKEKŞİ İSTİFA TT ARASINA GİRDİ

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin istifa etmesine yönelik gönderiler, X üzerinden TT olanlar arasında yer aldı.  Sosyal medya kullanıcıları Mehmet Büyükekşi'nin bir an önce istifa etmesine dair gönderiler yayınlandı.

CUMHURBAŞKANI DA KINADI!

Öte yandan hakem Halil Umut Meler'in darp edilmesini Cumhurbaşkanı Erdoğan da kınadı. Erdoğan, şu mesajı verdi:

"Bu akşam oynanan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor müsabakası sonrasında hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Spor, barış ve kardeşlik demektir. Spor, şiddetle bağdaşmaz. Şiddetin Türk sporunun içinde barınmasına asla izin vermeyeceğiz." HABER MERKEZİ

Editör: Ali ARASLI