Uşak Eğitim İş’te Bülent Gün ve yönetimi göreve geldi

Uşak Fen Lisesi'nden Kerem Kara, kimya olimpiyatında Türkiye birincisi oldu Uşak Fen Lisesi'nden Kerem Kara, kimya olimpiyatında Türkiye birincisi oldu

Eğitim İş Uşak Şubesi’nin 2’inci olağan genel kurulu sonuçlarına göre Bülent Gün ve yönetimi, yeni dönemde göreve seçildi.

Eğitim İş Uşak Şubesi’nin 2’inci olağan genel kurulu, Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan 2 numaralı salonda yapıldı.  Genel kurulda, Bülent Gün ve İlhan Uzun yarışırken, sendikanın uzunca bir süredir başkanı Ercan Uzun tekrar aday olmadı. Çarşaf listeyle yapılan oylamada, en çok oyu Bülent Gün ve yönetim kurulu üyeleri aldı. 129 oy alarak yönetime seçilen Bülent Gün, yeni dönemde Eğitim İş Uşak Şube Başkanı olurken, İlhan Uzun 76 oy aldı.  213 delegenin 203’ü genel kurulda oy kullanırken, tüm oylar geçerli çıktı.

Oylama sonunda; Nermin Büyükdumlu 136, Burak Güneş 132, Fadime Çoban 130, Bülent Gün 129, Mahir Çümen 128, Ahmet Özdemir ve Mehmet Aydın 126’şar oy alarak yönetime girdiler.

ERCAN UZUN, BÜYÜK KONGRE DELEGESİ OLDU

Genel kurulda tekrar aday olmayan Ercan Uzun, yeni dönemde Bülent Gün ve Nermin Büyükdumlu’yla beraber büyük kongre delegesi oldu. Yeni dönemde başkanlığı devam ettirecek olan Bülent Gün, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının haklarını aramaya devam edeceklerini ifade etti. Sendikasının birlik ve bütünlük içinde çalışmaya devam edeceğini kaydeden Bülent Gün, eğitimde şiddet ve diğer sorunlarla mücadeleyi sürdüreceklerini kaydetti. 

Editör: Ali ARASLI