Eğitim İş Uşak Şubesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Cumhuriyet Balosu yapıldı. Kentteki bir düğün salonunda yapılan Cumhuriyet Balosu’nda öğretmenler, şiirler okudu ve şarkılar söyledi.

Eğitim İş Uşak Şubesinin 100. Yıl Balosu’nda renkli görüntüler de oldu. Eğitim İş Uşak Şubesi Yöneticisi Nermin Büyükdumlu'nun beyaz elbise ve büyükçe tokasıyla dikkat çekti.

nerdim büyükdumlu2

Nermin Büyükdumlu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kılık kıyafet devrimini yaptığı yılları çağrıştırdı. Yaşamadığımız fakat fotoğraflardan gördüğümüz o dönemi yansıtan Nermin Büyükdumlu, programda sunum yaptı.  

eğitim iş2

Burada bir açıklama yapan Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, şöyle konuştu;

“Cumhuriyetimiz, 100 yaşını geride bırakmıştır. Fakat kurucusu olduğu Atatürk’ün tarif ettiği muasır medeniyetler seviyesinden giderek de uzaklaştırılmıştır.

eğitim iş1

Cumhuriyeti yöneten zihniyet, demokrasiyi amaç değil, araç olarak görmektedir. Kendi siyasal anlayışını gerçekleştirmek için çalışmaktadır. Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmaktadır.

Üniter devlet yapısı hedef alınmakta; Cumhuriyet Bayramlarının kutlanışı gölgelenmeye çalışılmaktadır.

eğitim iş

Kadın-erkek eşitliği anlamına gelen Cumhuriyetimizde kadınlarımız gericiliğin tehdidiyle yüz yüze kalmaktadır. Son 21 yılda uygulanmak istenen eğitim sistemi ile dindar, muhafazakâr, biat kültürünü benimseyen, eleştirel düşünceye kapalı itaatkar nesil yetiştirilmek istenmektedir.”

Uzun, Ulu Önder Atatürk’ü saygı ve minnetle andı ve 100. Yılı tebrik etti.

Uzun’un konuşmasının ardından, şarkılar  söylendi ve şiirler okundu. Öğretmenler birlikte akşam yemeği yediler ve hatıra fotoğrafları çekildi.

Uşak'taki özel okullar, büyükşehirlere göre bedavadan biraz pahalı Uşak'taki özel okullar, büyükşehirlere göre bedavadan biraz pahalı

nerdim büyükdumlu1

Editör: Ali ARASLI