Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Uşak, İzmir, Ankara, Aydın ve İstanbul gibi tüm Türkiye'yi ilgilendiren bir açıklama yaptı. Müfredat değişimine gideceklerini belirten Bakan Tekin, bazı ortaokul derslerinin 4 yıllık fakülte düzeyinde verildiğini ima etti. Tekin'in "Ortaokulda neredeyse lisans düzeyinde okutulan konular mevcut” sözleri dikkat çekti. Bakan Tekin, değişimle ilgili kritik bir açıklama yaptı. 

Türkiye’deki eğitim müfredatı değişiyor. Bu konuda ilk açıklamayı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptı. Tekin, müfredatı sadeleştireceklerini bildirdi. Öğretmenlerle yaptıkları toplantı sonrasında, ortaokul ve lise dönemiyle ilgili köklü değişimler olacağını açıkladı. Ortaokuldaki bazı derslerin üniversite düzeyinde olduğunu belirten Bakan Tekin, “Müfredat çok ağız ve çok fazla şey var” dedi.

Ortaokuldaki bazı konuların 4 yıllık üniversite düzeyinde olduğunu belirten Yusuf Tekin, “Müfredattaki ağırlığı biraz hafifletmeyi amaçlıyoruz. Girilmemesi gereken konular var. Ortaokulda neredeyse lisans düzeyinde okutulan konular mevcut” diye konuştu.

Uşak'ta da okul çocuklarının yemek fiyatı çok yüksek! Konu TBMM'de günde oldu Uşak'ta da okul çocuklarının yemek fiyatı çok yüksek! Konu TBMM'de günde oldu

Öte yandan Bakan Tekin, söz konusu değişikliğin Aralık ayında gündeme geleceğini belirtti. Tekin, öğretmenler ve uzmanlarla yaptıkları görüşmeler sonucunda bunun oluştuğunu aktardı. USAKPORT.COM//