Emeklinin maaşı, Uşak'taki bir evin kirasını ancak ödüyor Emeklinin maaşı, Uşak'taki bir evin kirasını ancak ödüyor

Yaşanan ekonomik sorunlar yerel seçimleri etkiler mi?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, yaşanan ekonomik sorunların yerel seçimlerde sandığa etkisi olup olmayacağına dair açıklamalar yaptı.
AK Parti Genel Başkan  Çiğdem Karaaslan, Uşak’ta Şehir buluşması programına katıldı. Burada bir basın açıklaması yapan Çiğdem Karaaslan, muhalefetin kendi içinde yaşadığı sorunlara kulak asmadıklarını ve AK Parti’de parti içi kavgaların olmadığını söyledi. AK Parti’de parti içi çekişmelerin olmadığını dile getiren Karaaslan, yaşanan ekonomik sorunların yerel seçim bazında değerlendirilmediğini kaydetti. 
Karaaslan, “İçinden geçtiğimiz zorlu süreçler sadece partimizi etkiler diye düşünmüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da geçtiğimiz günlerde olduğumuzu ifade etti. Son yıllarda ülkemizde ve dünya genelinde bazı sorunlar yaşandı. Pandeminin ardından deprem meydana geldi ve bizler her zaman Cumhurbaşkanımızın ulusa sesleniş programlarını takip ediyoruz. Toplumun her kesiminin kendi talebinin cevap bulması noktasında önemli. Biz seçimi çok önemsiyoruz, fakat milletimizden güven alacağımız bir dönem olarak görüyoruz. Vatandaşımızın yaşadığı ekonomik sıkıntıların farkındayız. Bu konudaki bütün çözümlerin adresi biziz ve şu andaki tüm ekonomi kurmaylarımız, orta vadede dönem için açıklamalar yaptı. Bizler vatandaşımızın sorunlarının çözümü için büyük hassasiyet göstererek devam edeceğiz. Yerel seçimdeki bu çalışmalar vatandaşımızın hem alım gücü hem de refah düzeyi açısından önemli çalışmalar. Eser ve hizmet siyaseti bu dönemin gündeme olacak. Sadece seçime endeksli çalışan bir parti değiliz ve bu çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
Öte yandan toplantıya; Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İl Başkanı Himmet Yaşar ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar ve teşkilat üyeleri katıldı. 

Editör: Ali ARASLI