Ekonomist Selçuk Geçer, emekli olduğu halde milletvekili olan ve aynı zamanda çift maaş alanlara tepki gösterdi. İnternet paketi fiyatlarının 500 TL’ye dayandığını ve vatandaşın 11 bin 400 TL’yle bunları dahi zor karşıladığını ifade etti. Geçer, milletvekili ve benzer bürokratların böyle bir dönemde aldıkları maaşın ve davranışların ölçülü olması gerektiğini dile getirdi. Geçer’in bugünkü yayını, akıllara yıllar önce Uşak’taki bir belediye başkanının Danimarka’dan aldığı emekli maaşının kesilmesini ve bunun ülkede büyük bir skandal olarak lanse edilmesi de akıllara getirdi.

Uşak ve diğer illerdeki vatandaşlar ne zaman ev alabilir hale gelecekler? Uşak ve diğer illerdeki vatandaşlar ne zaman ev alabilir hale gelecekler?

EVDE İNTERNET 500 TL OLMUŞ, AMA VEKİLLER HEM NORMAL HEM EMEKLİ MAAŞI ALIYOR

Selçuk Geçer, geçim sorununun tavan yaptığını ifade etti. Geçer, “Evde internet fiyatları 500 liraya dayanmış durumda. Asgari ücret ise 11 bin 400 lira. Milletvekillerinin maaşları ise yüksek ve onlar Belçikalı gibi hayata bakıyor. Sen ise asgari ücretlisin ve Türk gibi bakıyorsun. Milletvekilinin poposuna kadar devlet tarafından bedava yapılıyor. Senin emekli maaşın 7 bin 500 lira  ve bunlarla ilgili kararı da onlar alıyor. Botoksunu yaptırırken senin maaşını belirliyor. 55 bin TL emekli maaşı ve yanında çift maaş alıyor. Sen niye hem emekli maaşı alıp, hem de vekil maaşı alıyorsun. Sen Türk’sün ve sana 11 bin 500 lira yeter sana” dedi.

selcuk gecer

AKILLARA DANİMARKA’DAN ALDIĞI MAAŞ KESİLEN UŞAKLI BELEDİYE BAŞKANINI GETİRDİ

Selçuk Geçer’in emekli ve normal maaş alan vekillerle ilgili açıklaması, akıllara 2009 ve 2014 yılında Uşak’ın Sivaslı ilçesine bağlı Pınarbaşı Beldesi’nde Belediye Başkanlığı yapan merhum Muzaffer Yüksel’le ilgili durumu ve haberi getirdi. 14 Eylül 2009’da yayınlanan haberde, Muzzafer Yüksel’in Danimarka’dan emekli maaşı alıp, Türkiye’de belediye başkanlığı maaşı alması, eleştirilmiş ve çalıştığı süre boyunca emekli maaşı kesilmişti. 

Editör: Ali ARASLI