Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, bugün itibariyle açıklanan enflasyon rakamlarının düşük gösterildiğini belirterek, emekli ve memura yapılacak zamma değindi. Mehmet Şimşek’in ekonominin başına geçtiğini ve vergileri artıracağını ifade eden Selçuk Geçer, “Hükümet işçiye diyecek ki size zam mam yok. Enfalsyona bağlı olarak düzeltme yapacağız diyecekler. Belki 3 – 5 puan düzeltme yapılacak. Emekliye yüzde 15, 26 ve memura da yüzde 7,26 oranında temmuzda zam yapılacak. Hayırlı uğurlu olsun diyecek bir şey yok” dedi.

“Sayın Erdoğan çıkıp da biz artık yüzde 50 oranında zam yapıyoruz derse o apayrı bir konu” diyen Geçer, şöyle konuştu: “ Mehmet Şimşek yapmamak için uğraşacak ve harcamaları kısarken başka ne yapacak. Vergileri artıracak. Sigarasından alkolüne, ekmeğinden arabasına, arabasından evine kadar vergi yükü artacak.

Uşak'ta araç kiralama bedeli yüzde 100 arttı Uşak'ta araç kiralama bedeli yüzde 100 arttı

Mehmet Şimşek daha önce vergi artışıyla piyasayı domine etmişti. O dönemde kur böyle değildi ve enflasyon daha doğruydu ve fakirleşmemiştik. Şu anda fakirleşmiş bir toplum var ve bunların maaşları düzeltmeden bir sıkılaşmaya gidilirse, yine insanların ümüğünün sıkıldığı bir noktaya gidilirse geçmiş olsun.”

Editör: Ali ARASLI