Eşme’de Cumhur İttifakı’nın bileşenleri arasında, kurumlara alınan personeller noktasında sorunlar yaşanıyor. Sorunların gerekçesi olarak, kurum ve kuruluşlara alınan personellerin belirlenmesinde Eşme’deki MHP ve zaman zaman da AK Parti teşkilatının görüşünün alınmaması gösteriliyor.

Konuyla ilgili gazetemize ulaşan ve yüz yüze bir görüşme yapan MHP teşkilatı mensupları, Eşme Devlet Hastanesi’nde daha önce görev yapan bir yöneticinin 14 Mayıs seçimlerinden önce gelen tepkiler nedeniyle bulunduğu görevden istifa ettiğini ve seçimden kısa bir süre sonra tekrar aynı ismin atandığını ve bunun teşkilatta rahatsızlık yarattığını ifade etti.

Söz konusu durumu Eşmeli olan AK Parti Uşak Milletvekili Opr. Dr. İsmail Güneş’e de bildirdiklerini ve diğer kurumlara da yapılan atamalarda Eşme’deki kurum ve kuruluşların görüşlerinin alınmadığını belirten MHP Eşme İlçe Teşkilatı mensupları, bu tutumun Cumhur İttifakı’nın yapısına zarar vereceğini belirtti.

Uşak'ta bir bardak suda kıyameti koparan mevzuyu soruşturduk! Hiçbiri gerçekçi değil! Uşak'ta bir bardak suda kıyameti koparan mevzuyu soruşturduk! Hiçbiri gerçekçi değil!

2019 seçimlerinde AK Partili Eşme Belediye Başkan adayı Hacı Mustafa Çetin’i desteklediklerini ve yerel yönetim düzeyinde bir sorun yaşamadıklarını belirten MHP teşkilatı mensupları, “Bizim AK Parti İlçe Teşkilatı’yla her hangi bir sorunumuz ve sıkıntımız yok. Fakat Uşak’tan atamalara yapılan müdahaleler oluyor ve ilçenin yapısını bilmeyen isimler buraya atanıyorlar. Sadece bizim değil çoğu zaman AK Parti İlçe Teşkilatı’nın da görüşleri alınmıyor” ifadesini kullandı.

Zaman zaman doğru isimlerin atandığını da dile getiren MHP mensupları, “3 hafta önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yöneticiler atandı ve buraya atanan arkadaşlarımız öğretmen kökenli ve liyakat ehli isimlerdi. Eşme’yi bilen ve halkımızı tanıyan bu isimlere hiç kimsenin bir sesi çıkmadı ve tepkimiz olmadı. Bizim tepkimiz, hakkında şaibe olan isimlerin atanması ve hiçbir şekilde Cumhur İttifakı’ndaki hiçbir partinin bunlardan haberdar olmaması” dedi.

YEREL SEÇİMDE 2019 HAVASI OLURSA YİNE AK PARTİ’NİN YANINDA OLURUZ

Söz konusu sitemlerini yerel seçim önü bir tehdit olarak ortaya atmadıklarını belirten MHP Eşme Teşkilatı mensupları, mevcut Eşme Belediye Başkanı AK Partili Hacı Mustafa Çetin’le iyi anlaştıklarını ve her hangi bir sorunlarının olmadığını belirtti. MHP’liler, şöyle konuştu: “Bizim İlçe Belediye Başkanından yana her hangi bir derdimiz yok. Tabii ufak tefek anlaşmazlıklar olabiliyor ve bunları büyümeden çözüyoruz. 2019’da AK Partili Hacı Mustafa Çetin’in yanında durduk ve bugüne kadar bundan dolayı her hangi bir pişmanlığımız olmadı. Yine aynı durum ortaya çıkarsa, mevcutla devam etmekten yana oluruz. Fakat bize ittifak yok denirse de kendi adayımızı çıkarırız.”

AK PARTİ EŞME İLÇE BAŞKANI SÜLEYMAN BAŞAR: ZAMAN ZAMAN SORUNLAR OLUYOR AMA BÜYÜK DEĞİL

MHP İlçe Teşkilatı’nın sitemleriyle ilgili telefon üzerinden görüştüğümüz AK Parti Eşme İlçe Başkanı Süleyman Başar, zaman zaman sorunların olduğunu belirtti. Söz konusu sorunların çok büyük boyutta olmadığını dile getiren Süleyman Başer, “Sorunlar oluyor fakat bunlar çok büyük değil. Ufak tefek sıkıntılar yaşıyoruz ve çözülmeyecek hiçbir sıkıntı yok” dedi. ALİ ARASLI// 

Editör: Ali ARASLI