TOKİ'nin Uşak'ta yaptırdığı dev inşaat projesinde göçük meydana geldi TOKİ'nin Uşak'ta yaptırdığı dev inşaat projesinde göçük meydana geldi
Uşak ve Eşme arasında geçtiğimiz hafta meydana gelen trafik kazasında adli katip Ezgi Çetin yaşamını yitirdi ve araçta bulunan diğer 4 kişi de yaralandı. Olay kentte büyük üzüntüye yol açarken, Eşme’ye giden araçta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün bünyesinde bulunan 4 personel de yaralandı.
Olayın hemen ardından, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ndeki Y.Ş. isimli personel sosyal medya hesabından Sağlık Sen’den istifa ettiğine dair dilekçesini paylaştı.
Yücel Şen1
Paylaşımın altına da; Eşme’de meydana gelen kazada 1 kişinin hayatını kaybetmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti. Aynı yorumda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde ‘Sağlık Sen’den istifa ettikleri için Eşme’ye sürülen 4 kişinin de yaralandığını aktardı.
Konuyla ilgili ulaştığımız Genç Sağlık Sen Yöneticileri de söz konusu durumu doğruladılar. Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen’in yönetiminin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde aktif görev aldığını belirten ve yeni bir oluşum olan Genç Sağlık Sen Yönetimi, son 1 yıl içinde dikkat çeken sürgün durumlarının yaşandığını kaydetti.
Yücel Şen2

AYAĞA KALKMADI DİYE SÜRÜLENLER OLDU

Sağlık Sen’li bir Müdür Yardımcısı’nın içeriye girdiği sırada ayağa kalkmayan personelin de Eşme’ye sürüldüğü de iddialar arasında yer aldı. Aynı şekilde Türk Sağlık Sen Üyesi olan ve müdür kadrosu bulunan bir personel de yine Eşme’ye sürüldü ve aynı araçta yaralanan isimlerden biriydi. Yaralılar arasındaki bir kadın personelin de 1 yıl önce Sağlık Sen’den istifa eden 20 kişiden biri olduğuna dair bir bilgi verildi. Buna göre o dönemde Sağlık Sen Uşak Şubesi’nden istifa eden 20 kişinin neden istifa ettiğine dair görüşmeler yapıldı. Görüşmelerin ardından 18’i istifasını geri çekti ve kalan 2 kişi de ilçelere sürgün edildi. Yaşanan kazanın ardından ortaya çıkan sürgün durumu nedeniyle, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ndeki bir personel daha istifasını sundu. ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI