Uşak Müftülüğü'nden emekli Mustafa Vural geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirdi Uşak Müftülüğü'nden emekli Mustafa Vural geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirdi
10 yıldır Eşme Belediye Başkanlığı yapan AK Partili Hacı Mustafa Çetin, ilçeye yapılan arıtma tesisini açtı. Arıtma tesisinin açılışı uzay üssü açılı gibi bir havada yapıldı. Eşme’de akan pis suyu 1 sürahiye koyan Hacı Mustafa Çetin, çamurlu suyu göstererek, “Şu ana kadar evinizde akan su buydu” dedi. Arıtılmış suyu da gösteren Hacı Mustafa Çetin, suyun artık demir, bakır ve alüminyum gibi malzemelerden arındığını ifade etti. 10 güne kadar tesisin açılacağını ifade eden Hacı Mustafa Çetin, söz konusu açılışla vatandaşın çeşmesinden 10 yıl boyunca çamurlu su akıttığını da bir bakıma itiraf etmiş oldu.
Aritma Eşme

ARITMAYI CUMHURBAŞKANI’NIN VERDİĞİ PARA VE VATANDAŞTAN GELEN PARALARLA YAPTILAR!

Hacı Mustafa Çetin, şöyle konuştu: “Bu arıtma tesisini ilk yaparken kasada 2 milyon TL vardı. Cumhurbaşkanlığı ve Çevre Şehircilikten yaklaşık 3 milyon TL parayı hibe olarak gönderildi. Bu arıtma tesisini 1 lira kredi kullanmadan ve sizden topladığımız paralarla yaptık. Tesisin bir lira borcu yoktur. Sırayla buraya bakabilirsiniz. Bundan sonra sırayla tesisi görsünler.”
Aritma Eşme5

TESİS GEZİSİ, AKILLARA VİZONTELEDEKİ KÜTÜPHANE AÇILIŞINI GETİRDİ

Öte yandan tesisi vatandaşın incelemesi, akıllara Yılmaz Erdoğan’ın Vizontele Tuuba filmindeki kütüphane açılışını getirdi. Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin'in "Bundan sonra sırayla tesisi görsünler" sözü dikkat çekti. Filmde, açılan kütüphaneye vatandaş tek tek giriyor ve bakım gidiyordu. Eşme’deki arıtma tesisinde de benzer manzara ortaya çıktı. Vatandaş, arıtma tesisindeki cihazlara bakıp tekrar çıktı.  
Aritma Eşme4

MHP’Lİ ADAY DAHA ÖNCE TEPKİSİNİ DİLE GETİRMİŞTİ

Öte yandan Eşme’nin çamurlu suyuna MHP’den daha önce milletvekili adayı olan Filiz Çaput Yüksel de tepki göstermişti. MHP'den bir dönem Milletvekili adayı olan Filiz Çabut Yüksel geçtiğimiz yıl yaptığı paylaşımda şu ifadeyi kullanmıştı: "Suyu öksüz, yolu yetim, yıl 2023... Türkiye'nin kaç bölgesinde bu tarz bir şebeke suyu vardır? Buyrun bu su ile siz yemek yapın, meyve ve sebze yıkayın, abdest alın, duş alın, çamaşır yıkayın ve temizim diye el önüne çıkın, bulaşık ve çamaşır makineleriniz sağlam kalsın. Unutmadan çay ve kahve ikramınız bizden olsun. Yer mi Uşak- Eşme."
Vizontele
Editör: Ali ARASLI