25’inci Eşme Turistik Kilim, Kültür ve Sanat Festivali, 18 Ağustos 2023 Cuma günü yapılacak olan törene başlayacak. 18, 19 ve 20 Ağustos günlerinde çeşitli programlara ev sahipliği yapacak olan festivalin ilk gün konserini Ayşe Dinçer verecek. Festival, Eşme’de Atatürk anıtına çelenk bırakma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayacak. Kortej yürüyüşü, mehteran takımının vereceği konser ve akabinde de yerli halk oyunları gösterisi yapılacak. İnteraktif çocuk gösterisi ve DJ eşliğinde eğlence programının ardından, açılışın yapılacağı gün saat 21:45’te Ayşe Dinçer bir konser verecek. Eşme’deki konserler, ikinci gün Derya Uluğ ve kapanış gününde de Burcu Güneş’le sürecek.

eşme festival1

Etkinliklere tüm vatandaşları davet ettiklerini belirten Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, “Festivalimizin ikinci gününde en güzel koç yarışması, halk oyunları gösterisi olacak. Birinci günkü programları kaçıranlar için tekrarları ikinci ve üçüncü günde de gerçekleşecek. Bu yıl festivalimizi bir birinden değerli sanatçılarımızla taçlandırıyoruz. Uşak Merkez ve tüm ilçelerimizdeki vatandaşlarımızı ve çevre il ve ilçelerdeki komşularımızı festivalimize bekliyoruz. Festivalle ilçemize maddi anlamda katkılar sağlayacağız ve esnafımız da bu süreçten kazançlı çıkacak. Festivalimizi gerçekleştirmemizde katkı sağlayan tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyorum” dedi.

Mahsun J 6'ıncı bölüm fragmanı! Mahsun J 6'ıncı bölüm yayınladı mı? Mahsun J 6'ıncı bölüm fragmanı! Mahsun J 6'ıncı bölüm yayınladı mı?

İŞTE FESTİVAL PROGRAMI

FEST

Editör: Ali ARASLI