Eşme Kaymakamı Selin Sarı'nın yanı sıra Uşak Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan ve ilçe protokolü programa ve vatandaşlar katıldı.

Engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak hayat standartlarını yükseltmek toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan 10-16  Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle Eşme İlçesinde Kaymakamlık himayelerinde Eşme  Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce koordine edilen programda engelli bireylerle  empati kurmak amacıyla göz bantlarıyla sesli betimlemeli kısa film izlendi. Ardından özel gereksinimli bireyin gözünden kendi yaşama tecrübesi ve beklentilerine ilişkin engelsiz yaşam sunumu yapıldı.

Eşme Kaymakamlı

Programın devamında Uşak Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Üzeyir Emre Kıyak’ın sunumunun ardından programa katkı verenlere Eşme İlçe Kaymakamı ve Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü tarafından hediye takdim edildi.

Eşme Kaymakamlık

Katılımcıların sorularının cevaplanması ve toplu fotoğraf çekimiyle son bulan programda erişilebilir engelsiz bir yaşama dikkat çekilerek farkındalık oluşturmak amaçlandı. Uşak Aile ve Sosyal Hizmetlerden Eşme programına güçlü bir katılım gerçekleştirdi. Eşme Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Rasim Arslan'ın dışından programa Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan, İl Müdür Yardımcısı Koray Acar ve Şube Müdürü İbrahim Karadedeli ve sosyal hizmet çalışanları katıldı.

Uşak'ta unutulmaya yüz tutan eşyalar bu mezatta satılıyor Uşak'ta unutulmaya yüz tutan eşyalar bu mezatta satılıyor

Eşme Kaymakamlıkkk

Editör: Ali ARASLI