Uşak'ta ve çevresinde yağmurlu bir hava olacak Uşak'ta ve çevresinde yağmurlu bir hava olacak

Eşme’de musluktan akan çamurlu su tepki topladı

Eşme’de son 1 hafta içinde musluklardan çamurlu su aktığı gözlendi. Daha önce MHP’den Milletvekili adayı olan Filiz Çabut Yüksel de duruma tepki gösterdi. Eşme Belediye Başkanı Çetin, sorunun doğalgaz hattı yapımı sırasındaki aksaklıktan kaynaklandığını belirtti.

eşme

Son dönemlerde Uşak'ın Eşme ilçesinde musluklardan çamurlu su aktığı zaman zaman görüldü. Eşme'deki bir vatandaşımız akan suyun fotoğrafını whatsapp hesabı üzerinden bize iletti ve daha önce de MHP'den bir dönem Milletvekili adayı olan Filiz Çabut Yüksel de aynı tepkiyi dile getirdi. Yüksel, sosyal iletişim ağı facebook üzerinden yaptığı paylaşımda, Eşme'de akan kirli suya dikkat çekti. Yüksel, "Suyu öksüz, yolu yetim, yıl 2023... Türkiye'nin kaç bölgesinde bu tarz bir şebeke suyu vardır? Buyrun bu su ile siz yemek yapın, meyve ve sebze yıkayın, abdest alın, duş alın, çamaşır yıkayın ve temizim diye el önüne çıkın, bulaşık ve çamaşır makineleriniz sağlam kalsın. Unutmadan çay ve kahve ikramınız bizden olsun. Yer mi Uşak- Eşme."

eşme1

HACI MUSTAFA ETİN: DOĞALGAZ ÇALIŞMASI NEDENİYLE PATLAK OLDU

Öte yandan konuyla ilgili bir açıklama yapan Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, söz konusu durumun ilçedeki doğalgaz çalışması nedeniyle oluştuğunu belirtti. Eşme Belediye Başkanı Hacı Musatfa Çetin, "Doğalgaz çalışması dolayısı ile patlak oldu ve ekiplerimiz bu sorunu giderdi" dedi. Öte yandan Eşme’ye doğalgaz müjdesi 2021’in sonlarında verildi ve çalışmalar kısa bir süre önce sıklaştı. Daha önce konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Çetin, ilçenin 3 ila 5 yıl içinde tamamen doğalgaza kavuşacağını ifade etmiş ve ilçenin yaklaşık 50 yıldır aynı olan altyapısını da yenilediklerini ve bu çalışmaların önemli olduğunu belirtmişti.filiz

Editör: Ali ARASLI