Türk Telekom ve diğer internet paketlerine ciddi oranda zam yapıldı ve taahhüt süresi dolan ve yeni internet kullanmaya başlayan müşteriler yaklaşık olarak 350 TL ile 400 TL gibi rakamlardan kullanıma başlıyorlar. 

24 ay taahütlü verilen tutarlarda her hangi bir fiyat güncellenmesi şu an için yapılmıyor. Fakat sektör kaynakları, bu durumun telekominikasyon şirketleri için sıkıntılar doğurduğunu ve bu nedenle değişken fiyatların da seçenekler arasına konacağını bildiriyor.

Türk Telekom, 1 Ekim itibariyle paket fiyatlarında yeni bir güncelleme yapılacağını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre bireysel ve kurumsal internet ücretlerine 200 liraya kadar zam gelecek. En ucuz paket 600 liradan başlayacak.

Daha önce konuyla ilglii bir açıklama yapan Türk Telekom yönetimi şu notları düştü: 

"1 Ekim 2023 tarihinden itibaren; Evde/İşte İnternet tarifelerinin liste fiyatı, Yalın/Alo erişim liste fiyatı ve Alo dakika paketlerinin liste fiyatı, Statik IP liste fiyatı ve Tek Seferlik İşlem ücretlerinde (devir, hat dondurma, hat kapama) güncelleme yapılacaktır".. 

TAAHHÜTSÜZ PAKETLER ETKİLENECEK

Telekom, "Bahse konu liste fiyatı güncellemelerinden, sadece taahhütsüz durumda olan müşterilerimiz etkilenecek olup, taahhütlü müşterilerimiz taahhüt süreleri boyunca herhangi bir fiyat değişikliğinden etkilenmeyecektir. Taahhütsüz müşterilerimiz de avantajlı kampanyalarımıza katılarak hiçbir fiyat değişikliğinden etkilenmeden kullanımlarına devam edebilirler" bilgisini de paylaştı. 

Ünlü ekonomist sıfır otomobil alacaklara önemli uyarılar yaptı Ünlü ekonomist sıfır otomobil alacaklara önemli uyarılar yaptı

FİYATLAR 600 TL'Yİ BULACAK

Öte yandan yılbaşına kadar evde ve işte internet tarifelerinde ciddi anlamda bir zam gelecek.Telekomikasyon altyapısıyla ilgili maliyetlerden dolayı fiyatarın artacağı ifade ediliyor. Öte yandan taahhüt süresi dolan bazı aboneler, son güne kadar beklemek yerine, fiyatlar uygunken şimdiden paket ve taahhüt yenileme yoluna gidiyorlar. Bu şekilde paketlerinin süresi dolduğunda daha yüksek fiyatların önüne geçmeye çalışıyorlar. 

Editör: Ali ARASLI