Emekliye okkalı bir zam yapılacağını belirten Evren Devrim Zelyut, şöyle konuştu:

“Allah bize bir akıl vermiş ve AK Parti’nin eli buna mahkum. Çünkü sahadan gelen rakamlar bunu gösteriyor.

Uşak'ta 1 TL'ye çay  haberlerinin ardından kahveci esnafından ilk reaksiyon Uşak'ta 1 TL'ye çay haberlerinin ardından kahveci esnafından ilk reaksiyon

İstanbul seçimleri çok önemli ve İstanbul’u alan 2028 Cumhurbaşkanlığının da biletini alacak. AKP’nin bir kozu var ve bu da belediyeciliği en iyi AK Parti’nin yaptığıdır. Fakat İmamoğlu kazanırsa, bu denklem değişecektir. Çözümün tek adresi AK Parti değilmiş diyecekler.

Koşullar bizi ilerleyen dönemlerde erken seçimlere götürür. Şimşek’in veya Fatih Karahan’ın alınması da bu bahar havasını, yazın ortasında kışa çevirir. İstanbul seçimleri tarihi bir dönüm noktası olacak.

AK Parti bu seçimi almak için emekliye zam vermek zorunda. AK Parti sahayı iyi ölçer ve öyle başarılı bir durumları yok.”

İstanbul anketleriyle ilgili paylaşım yapan Zelyut, Murat Kurum’un kolay kolay kazanamadığını ifade etti.

Zelyut, “Rakamları düzeltmek için bir takviye gerek. Mazot 20 liradan 45’e kadar çıktı. Şehrin içinde et yemeyi unutanlar var. AK Parti eşeği sağlam kazığa bağlayacak. Emekliye hatta ücretliye büyük bir zam vermek zorundalar. Bu göreceğimiz son zamdır. Çok büyük bir açık var ve bunun kapanması lazım”.  

Editör: Ali ARASLI