EYT ile emekli olanlar, acil ve ufak ihtiyaçlarınız için aylık 199  TL taksitle çok uygun kredi imkanı var. Bu imkandan yararlanmak isteyenler Halk Bankasına başvurabilirler. Halk Bankası emeklilere, emekli mini kredi adıyla 5 bin TL kredi desteğini anında veriyor. Bu kredi desteğinin detayları şöyle: "Maaşını Bankamızdan alan veya maaşını Bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimizin 5.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları için aylık %1,58 faiz oranı ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 36 ay vadeli kredimizdir."

TUTAR VE ÖDEME KOŞULLARI NE?

Halk Bankası Tutar ve Ödeme Koşullarını şöyle bildirdi:

"5.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %1,58 faiz oranıyla tahsis ücretli olarak kullanabilirsiniz.Kredi ödemelerinizi; Aylık eşit taksitli, Artan taksitli, Azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, Serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz."

DİĞER DETAYLAR ŞÖYLE:

Örnek Ödeme Tablosu

Emekli Mini İhtiyaç Kredisi
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi(Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Yıllık Maliyet Oranı (%)
5.000 36 1,58 27,5 195,38 26,9633

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.
Tahsis ücretine %10 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.
Ürüne ait faiz oranları, Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Kredili Mevduat Hesabı açtırmayı ve Hayat Sigortası yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.
(Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 5.000 TL 36 ay vadeli kredi kullanan 50 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 62,97 TL’ dir.)
Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak! Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak!

Nasıl Faydalanabilirim?

Maaşını Bankamızdan alan veya maaşını Bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimiz Emekli Mini Kredisi’nden faydalanabilmektedir. 

Başvurularınızı;

  • Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Mobil Şube’ye giriş yaparak hemen başvurabilir ya da,
  • En yakın Halkbank Şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

    Size en yakın Şubemizi öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Editör: Ali ARASLI