Uşak, Afyon, Manisa ve Kütahya'nın 2023 nüfusu Uşak, Afyon, Manisa ve Kütahya'nın 2023 nüfusu

Dün Bakan Yerlikaya’ya saldıran Ebabil Harekatı isimli sosyal medya hesabıyla ilgili Gazeteci Fatih Altaylı da bir yorum yaptı. 

Youtube hesabı üzerinden bir yayın yapan Altaylı, "Bunların hepsi çok garipti" isimli bir yayın yaptı. 

Altaylı, Ebabil Harekatı isimli Twitter hesabı hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya yönelik paylaşımın ardından hesabın kapatıldığını belirten Altaylı, “Bu saldırının ardından Ali Yerlikaya’ya yönelik bir twit atıldı ve herkes şaşırdı. Evet bir hesaplaşma olabilir, Ali Yerlikaya’ya karşı böyle bir paylaşım yapılması akıl alabilir gibi değildi. Belli ki iktidar içindeki kavgalar zıvanadan çıkmış. Zaten bu trol orduları ahmak olduğu için, böyle bir çekişme varsa dahi bugün kabak gibi açığa çıkarsın. Bunu yaptılar ve Ebabil Harekatı isimli hesaptan, biz çok sayıda kişiyiz. Yani biz satılmışlar ordusuyuz diyip hesabı kapatıyoruz. İktidar içinde bel altı vuruşları ortaya koyan ilginç bir şeydi” dedi.

Altaylı, şu iddialarla da bulundu:

“Saldırganlar dışında başka kimsenin canına mal olmadan, böyle bir şeyi ortaya çıkarması, bunların tamamen zıvanadan çıktığını net bir şekilde gözler önüne serdi.

Bu saldırı bir terör saldırısı değil, çetelerle ilgili de Ali Yerlikaya’nın üzerine gidildiğine dair dedikodular var. Buna inanmak istemem. Ama olmaz mı, olmaz diyemem”.

Editör: Ali ARASLI