Ekonomist Selçuk Geçer, ilginç bir video yayınladı. Geçer kendi youtube kanalı üzerinde yaptığı yayında, altının 1 TL olacağını öne sürdü. Selçuk Geçer, altının 1 liraya nasıl düşeceğini belirtti. Altın fiyatlarının İsrail-Filistin savaşıyla pik yapacağını belirten Geçer, şu bilgileri verdi:

İsrail ve Gazze hattında 3. Dünya Savaşı Çıkar mı?

“Altın fiyatlarına bakıyoruz ve İsrail-Filistin gerilimi nedeniyle altı fiyatları yükseldi. Amerika’dan da açıklamalar geliyor. Biden, İsrail’den dikkatli olmasını istiyor. Aman ha diyor. Sakın Gazze’yi işgal etme diyor. Gazze işgal altında değil mi diyeceksiniz? Ama günün sonunda İsrail, Gazze’ye girmiş değil.

Biden’in kaygısı bundan kaygılanıyor. Gazze’nin işgali nedeniyle devreye İran ve Lübnan girebilir. ABD buraya müdahale edebilir. Rusya ve Çin de içine girer. Amerika ve Çin arasında değil, 3’üncü bir coğrafyada oluşan bir savaşta bunlar da yerini alacaktır. Kim kimin yanında az çok belli. İşin bu tarafa gitmesi ne anlama geliyor?”

Petrol fiyatları alıp başını gidebilir!

“Eğer ki iş büyürse petrol fiyatları alır başını gider. Bölge petrol üreten bir bölge. Rusya ve Ukrayna savaşında da fiyatlar kontrolden çıktı. Fiyatlar patladı ve tedarik zincirleri bozuldu. Amerika’da ciddi sıkıntılar oluştu. Enerji ve ticaret krizinin çıkması işi bambaşka bir noktaya sürükler. Petrolün 150 dolar olması işi farklı noktaya götürür. Amerika’da faizler yüzde 20 mi 35 mi olacakları konuşuruz. İsrail’in bu işi iç politika meselesi olarak kullanacağını düşünüyorum.

Türkiye ağır bedeller öder!

İşin dünya savaşına evrilmesine izin verilmez! Altın ne olur, 5000 dolar mı olur 10 bin dolar mı olur bilmem. Abartma demeyin. Dolar ne olur, ne olursa olsun fark etmez parayı götüremezsiniz. Parayı götürecek yer bulamazsınız. Enflasyon tamamen kontrolden çıkar. Bu işin en ağrı bedelini de Türkiye öder.

Altın 1 TL nasıl olur?

Uşak'ta araç kiralama bedeli yüzde 100 arttı Uşak'ta araç kiralama bedeli yüzde 100 arttı

Değerli metaller deyince size ilginç bir bilgi vereceğim. Biz burada KKM ve Mehmet Şimşek’i konuşuyoruz. Dünya yapay zekayı konuşuyor. Size bir rakam vereceğim. 10 kentilyon. Nerden çıkıyor bu para? Venüs ve Uranüs arasında konumlanmış bir göktaşı. 1.2 milyar dolar para harcayacak NASA VE SPK X. PYSHE diye bir göktaşı var. Burası bir altın yumağı gibi. Değerli metal yumağı gibi ve 10 kentilyon dolarlık bir maden var. Bu dünyaya gelse altın 1 lira oluyor ve hiçbir karşılığı kalmıyor. Adamlar bunun üzerine oynuyorlar. Bu uzay aracı 6 yılda bölgeye gidecek ve eğerse başarılırlarsa buradan buldukları altın ve elması dünyaya getirecekler.”

Altın 1 lira nasıl olacak diye soranlar oldu!

Geçer, bugünkü yayınında bu açıklamayası üzerine bir açıklama daha yaptı. Geçer, “Altın 1 lira olacak başlığımızı soranlar var. Evet bir göktaşına gidiliyor ve burada çok değerli madenler olduğu söyleniyor. Ekonomiyi bilenler ihtiyacı olanı kadar alıp getirirler. Ama böyle bir şeyler yapmayacak diyoruz. Ama o video şu anda çok güzel izleniyor. En azından mesajlarımızı orada vermiş oluyoruz” dedi.

Editör: Ali ARASLI